Půjčka bez doložení příjmu jako poslední možnost ve finanční tísni

11:39 | Mar Ve | Diskuze

Potřebujete nutně finanční injekci a myslíte, že půjčka bez doložení příjmu je pro vás vhodným řešením? Pravděpodobně byste nejprve měli zvážit jiné možnosti řešení vaší situace. Půjčka bez doložení příjmu v některých případech opravdu může být řešením, nutno dodat, že by se mělo jednat a nejzazší možné východisko. Na co byste se měli zaměřit nejdříve? Čtěte dále.

Foto: W4T

Nejprve si srovnejte osobní finance

Primárně se pokuste srovnat vlastní finance takovým způsobem, že se do akutní finanční tísně jen tak nedostanete. Pokud každý měsíc týden před výplatou již obracíte každou korunu, abyste vyšli, případně si nezbytně musíte brát rychlé půjčky, měli byste se zamyslet nad strukturou vašich měsíčních výdajů. Nejprve byste se měli zaměřit na snížení výdajů na spotřební zboží tak, aby se vaše celkové výdaje dostaly pod úroveň měsíčních příjmů, ideálně s alespoň několikatisícovou rezervou pro nenadálé výdaje. Pokud budete dlouhodobě udržovat přebytkový (či minimálně vyrovnaný) osobní/rodinný rozpočet, můžete si časem začít tvořit finanční rezervu, které by se v ideálním případě měla rovnat 3 až 5 měsíčním příjmům. S podobnou rezervou budete chránění před většinou běžných nenadálých výdajů a nikdy nebudete muset sáhnout po rychlých (drahých) půjčkách před výplatou.

Máte šanci u banky?

Co však dělat, pokud finanční rezervou zatím nedisponujete a z nějakého důvodu finanční injekci opravdu potřebujete? V první řadě se pokuste najít co nejlevnější variantu. Tou může být často drobná půjčka v rodině či od přátel. Pokud nepreferujete tuto variantu, je potřeba vybrat vhodnou komerční instituci. Nejlevnější úvěr získáte v bance, avšak nižší sazba je vykoupena vyšší byrokracií a požadavky na solventnost dlužníka. Banka si vás před schválením půjčky důkladně prověří, aby se ujistila, že budete schopni půjčku splácet. Celý proces navíc může trvat delší dobu, proto tato varianta nemusí být nejvhodnějším řešením v případě akutní finanční nouze. V takové situaci lze z bankovních produktů využít například kontokorent či kreditní kartu, kde jsou prostředky rychle k dispozici, avšak jdou ruku v ruce s vysoký úrokem, kterému se ovšem lze vyhnout včasným splacením.

K nebankovkám s ostražitostí

Pakliže nemáte možnost získat finanční prostředky od své banky nebo z nějakého důvodu nechcete nikomu dokládat své příjmy, případně žádné příjmy ani nemáte, řešením může být nebankovní půjčka bez doložení příjmu. Výhodou takové půjčky je samozřejmě její dostupnost, jelikož poskytovatel úvěru nevyžaduje důkaz o dostatečném příjmu dlužníka a úvěr se tak stává dostupným také pro nezaměstnané, studenty či ženy na mateřské. Poskytovatelé takovýchto půjček však často spoléhají pravě na slabší platební morálku dlužníků a za případné opožděné splácení si účtují vysoké poplatky. Před uzavřením půjčky si tak pečlivě prostudujte sazebník a ujistěte se, že všechny splátky budete schopni splácet včas. Mnoho poskytovatelů také nabízí první půjčku zdarma (samozřejmě pouze, pokud ji splatíte včas), čehož byste měli v případě potřeby využít. Při výběru nebankovního poskytovatele půjček se nicméně mějte vždy na pozoru a půjčujte si pouze u prověřených společností s prokazatelnou historií a transparentními podmínkami.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Z nuly na 4 mld. půjčených peněz za tři roky

Ilustrativní obrázek

Objem pohledávek inkasních agentur loni stoupl o 3,3 miliardy Kč

Ilustrativní obrázek

Nebankovní firmy letos poskytly klientům více peněz

Ilustrativní obrázek

Equa bank: Trh firemních úvěrů v roce 2017 rostl o 4,8 procenta

Ilustrativní obrázek

Firmy dlužily ke konci roku nebankovním poskytovatelům půjček více než 145 miliard

Ilustrativní obrázek

ČNB udělila licenci společnosti Provident Financial k poskytování úvěrůČti více
Ilustrativní obrázek

Výroba čínského průmyslu rostla v květnu nejpomaleji za 17 let

Ilustrativní obrázek

Člen představenstva Kofoly Marián Šefkovič zakoupil 1810 akcií společnosti

Ilustrativní obrázek

Ropa vs. recese: Graf, který vydá za tisíce slov

Ilustrativní obrázek

Dluhopisy - Alternativa k bankovním úvěrům. Investovat do dluhopisů může každý

Ilustrativní obrázek

Bayer oznámil záměr investovat zhruba 5 miliard eur do alternativních způsobů boje s plevelem

Ilustrativní obrázek

Volkswagen oznámil rámcové podmínky IPO divize nákladních vozů

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.