Projevy stratégů před zasedáním Fedu

16.09.2016 10:45 | Swissquote Ltd | Diskuze

Zasedání ECB skončilo a všechny pohledy se upírají na zasedání Fedu 21. září.

Foto: 401(K) 2012

Trhy zatím vstřebávají nízkou pravděpodobnost (28%) zvýšení sazeb. Stratégové mají málo času vysílat jestřábí signály, které by umožnily trhům zvýšení sazeb plně promítnout do cen.

Příští týden dojde k mnoha očekávaným projevům, hovořit bude například guvernér Lael Brainard, předseda newyorského Fedu Dudley nebo místopředseda Fischer. Myslíme si, že tyto projevy jako obvykle přinesou jen smíšené signály. Jsme přesvědčeni, že ke zvýšení sazeb dojde - minimálně před koncem roku.

Co se týče měny, poptávka po dolaru stoupne, pokud Fed zachová postoj, že zvýšení sazeb je možné v nejbližším termínu. Fed vysílá už nějakou dobu signály, ale k žádným krokům zatím nedošlo. Zvýšení sazeb loni v prosinci byl jen krok k získání důvěryhodnosti. Náš průzkum potvrzuje, že stav americké ekonomiky je výrazně nadhodnocený a bude tento pohled podporovat.

Současné výsledky jako nevýrobní i výrobní zpráva ISM prudce poklesly. Výrobní sektor vykazuje snížení, nevýrobní odvětví by se měla podle současných výsledků také začít propadat.

Při pohledu na míru nezaměstnanosti a růst mezd je jasné, že něco není v pořádku. Nezaměstnanost a růst mezd nemohou být tak nízké zároveň. Plná zaměstnanost by tlačila růst mezd výš, jenomže tak to není, naopak si to odporuje. Skutečností zůstává, že míra nezaměstnanosti je v USA silně podhodnocená.

Zároveň jsou zisky amerických společností stále utlumené nebo záporné. Akcie jsou na vzestupu, ale je to jen zásluha levných peněz.

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.