Projekt age managementu v Gebrüder Weiss ČR pomáhá zaměstnancům skloubit pracovní a osobní život

16:16 | E V | Diskuze

Gebrüder Weiss Česká republika se již počtvrté v řadě účastní Operačního programu Zaměstnanost pod záštitou Evropské unie.

Ilustrativní obrázek
Foto: Knowcomm

Cílem projektu s názvem Aplikujeme age management je usnadnit zaměstnancům skloubení osobního a pracovního života v různých životních fázích a pomoci jim co nejlépe nastavit jejich pracovní náplň. Projekt je financován z Evropského sociálního fondu (ESF).

Zavádění principů age managementu ve firmách bývá často spojováno zejména s optimalizací pracovní náplně a pracovních procesů u věkové kategorie 50+. Týkat by se ale měl všech věkových skupin, každá se totiž potýká se specifickými okolnostmi ve svém soukromém životě. V současném projektu age managementu v Gebrüder Weiss, který zohledňuje průběh různých životních fází zaměstnanců na pracovišti a přihlíží k jeho měnícím se zdrojům (zdraví, kompetence, hodnoty, postoje), jsou zapojeni mentoři, interní lektoři a kouči. Jeho součástí jsou i služby fyzioterapeuta, který pro každou konkrétní pozici poradí, jak si správně přizpůsobit pracovní prostředí a minimalizovat možná budoucí zdravotní rizika.  Projekt age managementu bude probíhat až do konce roku 2020. „Age management by měl být v budoucnosti samozřejmou a přirozenou součástí každé firemní kultury a měl by pomoci zohlednit aspekty jednotlivých životních fází všech našich zaměstnanců napříč věkovými kategoriemi. Jsme rádi, že jsme od Evropské unie dostali opět příležitost k ještě lepší inovaci našich interních procesů,“ říká Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss Česká republika.

 

Již čtvrtý projekt v pořadí

Zatímco úplně první projekt hrazený z ESF se v Gebrüder Weiss ČR zaměřil více na všeobecné vzdělávání, další byly přesně cíleny na různé skupiny zaměstnanců. Jedním z nich byl i projekt s názvem Rodičovská akademie pro kolegyně – matky na rodičovské a mateřské dovolené. „Cílem bylo, abychom našim kolegyním při sladění rodinného a pracovního života vyšli maximálně vstříc, ať už formou školení, například jak co nejlépe zvládat time management a stres, tak poskytnutím informací o právním minimu pro rodiče, dále třeba jak zůstat v kontaktu se zaměstnavatelem a zapojit se zpět do pracovního procesu co nejplynuleji,“ komentuje personální manažerka Gebrüder Weiss, Lenka Prohasková.

Jiný z minulých projektů Gebrüder Weiss realizovaný za pomoci Evropského sociálního fondu se soustředil na mentoring. Během intenzivního dvouletého vzdělávání bylo 25 zaměstnanců vyškoleno jako firemní mentoři, kteří se následně věnovali dalším kolegům, tzv. talentům, a to napříč všemi odděleními. Touto formou jim nejenom pomáhali s každodenními procesy, ale taktéž předávali získané know-how. „Jednou ze základních firemních hodnot Gebrüder Weiss je pozitivní působení ve společnosti, neustálá snaha o zlepšování životních podmínek lidí uvnitř i vně naší firmy. Přímo na úrovni vnitrofiremních aktivit se pak tento přístup projevuje právě v programech, které zohledňují konkrétní životní situace a potřeby našich zaměstnanců,” uvádí dále Kodada.

 

Ještě více kurzů

Osobnostnímu i profesnímu rozvoji zaměstnanců se v Gebrüder Weiss Česká republika věnují dlouhodobě. Kromě aktivit v rámci evropského projektu mají zaměstnanci možnost rozvíjet své dovednosti díky koncernové vzdělávací akademii myOrangeCollege, nabízející pestrou nabídku seminářů pořádaných buď kvalifikovanými lektory, nebo formou e-learningu. „Kromě odborných seminářů lze volit kurzy zaměřené na osobnostní rozvoj, semináře na sladění pracovního a soukromého života a nechybí ani specializované semináře pro kolegy ve věku 45+ a 50+. E-learning je u zaměstnanců oblíbený a využívají ho v podstatě úplně všichni,“ doplňuje Prohasková.

Zdroj:Petra Papugová, Knowcomm
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Co chtějí zaměstnavatelé od uchazečů? Nejčastějším požadavkem není praxe

Ilustrativní obrázek

Thyssenkrupp hodlá ve velkém propouštět zaměstnance

Ilustrativní obrázek

Stát chce učitelům přidat 2 700 Kč. Komora teď ukázala, kolik berou a na kolik vzroste plat učitelů

Ilustrativní obrázek

Banka HSBC údajně po světě propustí až 10 tis. pracovníků, píše tisk

Ilustrativní obrázek

USA: Ekonomika přidala 136 tis. nových pracovních míst při očekávání 145 tis.

Ilustrativní obrázek

Regionální pracoviště OS KOVO vede nově ženaČti více
Ilustrativní obrázek

Aerolinky krachly, tisíce Čechů přišly o peníze za koupené letenky.

Ilustrativní obrázek

7 základních pravidel, jak poznat podvodnou kryptoměnu

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k nejcennějším značkám na světě

Ilustrativní obrázek

Realitní investory láká historie, stabilita i zhodnocení

Ilustrativní obrázek

Průměrný Čech spoří na ojetinu téměř 2,5 roku, domácnosti na auto našetří za poloviční dobu

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.