Prohlášení k uzavření restaurací od 22:00 h

11:11 | E V | Diskuze

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) reaguje na záměr Ministerstva zdravotnictví ČR nově uzavřít gastronomická zařízení v době mezi 22:00 a 6:00, tj. o další dvě hodiny dříve, než stanovuje současné opatření.

Ilustrativní obrázek
Foto: Staropramen

Uzavření provozů ve 22:00 bude pro většinu podniků znamenat ztrátu ve výši až 30% z denních tržeb. Což je pro restaurace a hospody po 6 měsících ekonomického hladovění už opravdu likvidační. I bez tohoto nového omezení zakončí většina provozovatelů letošní rok ztrátou v řádu stovek tisíc až jednotek milionů korun. 


Chápeme vážnost současné epidemiologické situace, nicméně musíme apelovat na ministerstvo zdravotnictví, aby s námi začalo neprodleně diskutovat připravovaná opatření a pokusilo se najít kompromisní řešení, které zajistí ochranu obyvatel před nekontrolovaným šířením nemoci COVID-19 a současně umožní podnikatelům v pohostinství přežít toto složité období. Proto navrhujeme, aby provozy nově přijímaly poslední objednávku ve 22:00 a uzavřely se ve 23:00. Současně žádáme ministerstvo, aby zveřejnilo data, která potvrzují, že konkrétně hospody a restaurace (ne kluby a noční bary) představují zvýšené epidemiologické riziko. Doposud žádná takováto data prezentována nebyla a tudíž nevíme, na jakém základě navrhuje ministerstvo nové opatření. 


Situace v gastronomii je po první vlně COVID-19 kritická a pokud dojde k dalším výrazným omezením, reálně hrozí ukončení provozu až čtvrtiny gastronomických provozů a okamžité ohrožení desítek tisíc pracovních míst. Pokud by došlo k uzavření čtvrtiny podniků, přijde o práci až 40 000 zaměstnanců v gastronomii. Sektor gastronomie už letos přišel na tržbách o min. 30 mld. korun a do konce roku se toto číslo i bez dalších restriktivních opatření zvýší až na 45-50 mld. korun.

Zdroj:asmp.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Kaufland svým zaměstnancům poděkuje odměnou ve výši 55 milionů korun

Ilustrativní obrázek

Home office či remote jsou nekorunovanými králi nejnovějšího průzkumu portálu StartupJobs. Firmy i nadále počítají s náborem

Ilustrativní obrázek

Komunikace ve firmách opět migruje do online prostředí

Ilustrativní obrázek

Wells Fargo propustí více jak 100 zaměstnanců podezřelých z neoprávněného čerpání podpory

Ilustrativní obrázek

Umělá inteligence se stále více používá jako nástroj k zabránění šíření COVID-19 mezi zaměstnanciČti více
Ilustrativní obrázek

Německý DAX spolu s Evropou míří do červených čísel

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy převážně rostly

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza na začátku obchodního dne ztrácí

Ilustrativní obrázek

V Asii se obchodovalo smíšeně

Ilustrativní obrázek

Americké akcie se nakonec propadly výrazněji do červených čísel

Ilustrativní obrázek

Německá burza otevírá růstem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.