Prognóza ČNB odhalí protiinflační tlaky

08:27 | fa ra | Diskuze

I včera bylo obchodování se středoevropskými měnami klidné. Česká koruna se tradičně držela v úzkém pásmu nad kurzovým závazkem. Horní hranici tohoto pásma tvořila hladina 27,04 CZK/EUR, zatímco dolů se kurz nedostal pod 27,025 CZK/EUR. Velkou volatilitu nevykazovaly ani maďarský forint s polským zlotým. Obě měny neznatelně oslabily. Forint ráno otevírá za těsně pod 313 HUF/EUR a zlotý těsně pod 4,40 PLN/EUR.

Foto: Web4Trader

Včera ekonomický kalendář nabídnul pouze výsledek maloobchodních tržeb v Maďarsku. Ty zklamaly, když meziročně vzrostly pouze o 4,2 %, zatímco trh očekával růst o 5,1 %. Dnes zahájí své dvoudenní zasedání polská centrální banka, která by měla ponechat sazby beze změny. Na výsledek si ale budeme muset počkat do pátku. My budeme ale pečlivě sledovat dnešní zasedání ČNB.

Česká národní banka představí svou novou makroekonomickou prognózu. Ta podle všeho ukáže nižší inflaci, což by mohlo bankovní radu vést k posunutí jejího názoru na načasování konce kurzového závazku. Na posledním zasedání podle bankovní rady převažovala protiinflační rizika, a proto se centrální bankéři shodli, že vidí konec kurzového závazku „blíže k polovině roku 2017“. My se domníváme, že skončí až ve třetím čtvrtletí roku 2017, s tím že převažují rizika pro pozdější exit. Náš pohled podporuje i prohlášení Jiřího Rusnoka citované Hospodářskými novinami, že on vidí šance 60 ku 40 pro exit až ve druhé polovině roku 2017.

Česká swapová výnosová křivka zůstala včera bez větších změn.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.