Profit warning společnosti American Airlines zasáhl akcie amerických aerolinií

22:40 | E V | Diskuze

Akcie amerických aerolinií klesají po tom, co letecká společnost American Airlines vydala profit warning v souvislosti se ziskem v roce 2018. Akcie společnosti American Airlines téměř okamžitě po vydání varování poklesly o 9,5 % a míří ke svému nejhoršímu dnu po červnu roku 2016. S sebou stahují také další aerolinie, když Delta a Southwest poklesly téměř o 4 %, United Continental oslabila o 6,4 % a Jet Blue o 4,5 %.

Ilustrativní obrázek
Foto: skeeze usa

Výprodej akcií amerických aerolinií dnes odstartoval po tom, co letecký dopravce American Airlines vydala profit warning týkající se výše zisku v roce 2018.

Americké akcie poklesly přibližně o 10,9 % po tom, co American Airlinesvydala varování o tom, že zisky v roce 2018 nenaplní původní prognózy. Nyní se očekává očištěný zisk na akcii pro rok 2018 mezi 4,4 USD až 4,6 USD. Původní prognóza (před třemi měsíci) predikovala očištěný zisk na akcii ve výši 4,5 USD až 5 USD.

Letecká společnost Fort Worth Airlines očekává růst výše tržeb za jednu míli (poměrně často sledovaný ukazatel měřící ziskovost aerolinii) podle nynější prognózy o 1,5 % ve čtvrtém kvartálu 2018 ve srovnání s původní predikcí, která činila 1,5 % až 3,5 %.

Společnost American Airlines věc okomentovala s tím, že ke změnám v prognóze došlo především kvůli nižšímu než očekávanému vývoji na domácím trhu ve čtvrtém kvartálu roku 2018 ve srovnání se čtvrtým kvartálem roku 2017, jež byl naopak velmi příznivý.

Varování od společnosti American Airlines přišlo jenom týden potom, co její rival letecká společnost Delta Air Lines vydala varování ohledně nižších než očekávaných tržeb za čtvrtý kvartál roku 2018. Tato zpráva také zvyšuje obavy ohledně dalšího růstu tohoto odvětví.

Po těžkém roce 2018, ve kterém hlavní index NYSE Arca Airline Index (index měřící vývoj vysoce kapitalizovaných a likvidních mezinárodních aerolinií) ztratil pětinu své hodnoty, někteří na trhu doufali, že letecký průmysl začne rok 2019 na pevných základech vzhledem k nedávným poklesům cen ropy.

Cena ropy klesla téměř o 30 % po tom, co se dostala na své čtyřleté maximum na konci října minulého roku.

Nicméně nově příchozí zprávy od společnosti Delta a American Airlinesnaznačují, že pozitiva plynoucí z nižších cen ropy negoval zpomalující se globální růst, jehož důsledkem je snižování se poptávky po letecké dopravě.

Akcie American Airlines v roce 2018 poklesly o 38 %. Po zveřejnění varování se akcie společnosti obchodovaly na hodnotě 30,26 USD (-9,5 %). Pokud se akcie společnosti z otřesu během dnešního dne nezotaví, zažijí tak nejhorší den po červnu roku 2016.

Klesaly také akcie ostatních leteckých společností. Delta a Southwestpoklesly téměř o 4 %United Continental oslabila o 6,4 % zatímco JetBlue poklesla o 4,5 %.

Zdroj: The Financial Times

Zdroj:Tomáš Novák Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Týdenní zpráva z finančního trhu: Řešení rébusu brexitu stále v nedohlednu

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z akciového trhu: Moneta zahájí další kolo vyjednávání s PPF

Ilustrativní obrázek

Investiční příběhy roku 2018. Kam nasměrovat pozornost letos?

Ilustrativní obrázek

Akciové výhledy: Příležitosti obchodní války

Ilustrativní obrázek

Zprostředkovatel plateb Fiserv kupuje rivala First Data

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z akciového trhu: Výsledky Bank of America and Goldman Sachs poslaly celý sektor nahoruČti více
Ilustrativní obrázek

Americké akciové indexy v úvodu obchodní seance připisují zisky

Ilustrativní obrázek

Uveřejnění nových informací o squeeze-out Fortuny

Ilustrativní obrázek

ČEZ: Akvizice větrných farem ve Francii

Ilustrativní obrázek

Předseda dozorčí rady Volkswagenu varuje před vysokou cenou elektromobility

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevírá do nového týdne se ztrátou

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy zchladila data HDP z čínské ekonomiky

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.