Profily české společnosti Avast Software a nizozemské firmy AVG Technologies

07.07.2016 17:21 | Redakce W4T | Diskuze

Vizitky české společnosti Avast Software a nizozemské firmy AVG Technologies; Avast se dohodl na převzetí nizozemského rivala za 1,3 miliardy USD (32 miliard Kč):

 

 

Avast Software:

- Je českou antivirovou firmou, která na trhu působí již od roku 1988. Avast je jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení. Dodává bezpečnostní programy pro počítače a mobilní zařízení. Podle odborníků se firma řadí ke světové špičce.

- Portfolio společnosti sahá od bezplatného antiviru pro PC, Mac nebo Android až po prémiové produkty a služby pro firmy. Nově se firma v poslední době zaměřuje i na ochranu domácích wi-fi routerů.

- Avast má 13 kanceláří v Praze, Brně a dále v Německu, Číně, Jižní Koreji, Tchaj-wanu a v USA. Počet zákazníků společnosti stoupl v poslední době o téměř 30 milionů na 233 milionů.

- Firmu založili počítačoví nadšenci Eduard Kučera a Pavel Baudiš. Za jejich obchodním úspěchem stojí rozhodnutí distribuovat plně funkční antivirovou počítačovou ochranu zdarma.

- Celkový počet pracovníků firmy stoupl o 150 na víc než 500.

- V roce 2014 Avast zvýšil výnosy o polovinu na 217 milionů dolarů, tedy v přepočtu asi na 5,5 miliardy korun. Provozní zisk EBITDA rostl podobným tempem a rovněž přesáhl 154 milionů dolarů.

- Akcionáři firmy jsou fond CVC Capital Partners, zakladatelé Baudiš a Kučera, dále management a zaměstnanci.

- V roce 2014 firma koupila českého vývojáře mobilních aplikací Inmite. Loni pak Avast koupil vývojářskou firmu Remotium. Transakce spolu s plánovanými investicemi ve firmě vyjde Avast na více než 50 milionů dolarů (zhruba 1,2 miliardy korun).

- Firma se v roce 2013 stala vítězem desátého ročníku soutěže o nejlepšího zaměstnavatele ČR.

 

AVG Technologies:

- Je vedoucím poskytovatelem softwarových služeb, které chrání zařízení, data a lidi. Firma vznikla stejně jako Avast v Česku (v roce 1991 v Brně), v současnosti však sídlí v Amsterodamu.

- Od roku 2012 působí také na burze NYSE v New Yorku.

- Portfolio produktů zahrnuje internetovou ochranu, optimalizaci výkonu, služby zjišťování polohy, kontroly a analýzy dat a ochranu soukromí a identity, jak pro mobilní zařízení, tak pro desktopy.

- AVG má zhruba 200 milionů uživatelů po celém světě.

- V roce 2014 firmě klesl zisk o téměř polovinu na 173 milionů korun. Tržby pak klesly o osm procent na 1,88 miliardy korun. Přestože rostly tržby v zahraničí, zhruba o 100 milionů korun klesly výnosy v tuzemsku a také klesly takzvané odložené výnosy.

- AVG například předloni uskutečnila tři významné akvizice, které jí měly pomoci rozšířit trh; šlo o společnosti Location Labs, brazilské Winco a evropské Norman Safeground.

- V minulých letech firma uzavřela několik strategických partnerství, například se Samsungem UK či Renaultem. Loni AVG otevřela v Tel Avivu globální centrum pro mobilní technologie.

- V roce 2014 pracovalo v AVG zhruba 580 zaměstnanců, což je o 50 více než o rok dříve.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.