Prodej technického spotřebního zboží v Česku loni vzrostl o 5,8 procenta na 79 miliard korun

09:03 | fa ra | Diskuze

Prodej technického spotřebního zboží v Česku loni vzrostl o 5,8 procenta na 79 miliard korun. V samotném čtvrtém čtvrtletí dosáhl růst 6,8 procenta. Nejvyšší nárůst zaznamenaly mobilní telefony a další telekomunikační technika, jejichž prodeje stouply na konci roku o 16 procent a za celý rok o 13,4 procenta. Vyplývá to z pravidelného průzkumu společnosti GfK Temax.

Ilustrativní obrázek
Foto: Michal Jarmoluk

V závěru roku rostla poptávka po chytrých telefonech s větší úhlopříčkou. Zvýšila se také cena prodaných chytrých telefonů. Podíl telefonů na jednu SIM kartu se snižoval.

Odbyt malých domácích spotřebičů stoupl v posledním čtvrtletí o devět procent. Kávovary, zejména díky velkému nárůstu prodejů plně automatických přístrojů, se staly v závěru roku nejdynamičtěji rostoucí skupinou na trhu malých domácích spotřebičů. Stolní mixéry a přístroje na džusy (smoothie) už nevykazují tak výrazný růst jako v předchozím roce. V posledních měsících dokonce tato kategorie klesá, což se nepříznivě odrazilo na celkovém vývoji produktové skupiny kuchyňských robotů a mixérů.

Prodej velkých domácích spotřebičů se zvýšil ve čtvrtém čtvrtletí o 7,3 procenta meziročně. Nejdynamičtější kategorií byly sušičky prádla s více než 20procentním růstem následované myčkami s meziročním přírůstkem o více než deset procent.

Prodej kancelářské a výpočetní techniky stoupl v posledním čtvrtletí o 5,6 procenta. Jedinou kategorií, která si v závěru roku připsala pokles, byly fotoaparáty - pokračoval zde dvouciferný pokles poptávky po kompaktech s pevným objektivem.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Pokračující výprodeje ve světě dále srážejí pražskou burzu

Ilustrativní obrázek

Věková skladba obyvatel Česka se výrazně promění

Ilustrativní obrázek

Ratingová agentura Moody’s zvýšila výhled českého bankovního sektoru

Ilustrativní obrázek

České e-shopy zaznamenaly při Black Friday průměrně pětinásobný nápor

Ilustrativní obrázek

ČNB snížila Monetě kapitálový požadavekČti více
Ilustrativní obrázek

Wall Street posiluje

Ilustrativní obrázek

Komodity investory přitahují, přesto sázka na ně mnohým nevychází

Ilustrativní obrázek

Obchodování na zámořských trzích

Ilustrativní obrázek

Index DAX v úvodu seance ztrátový

Ilustrativní obrázek

Asie i Austrálie v červených číslech; ani projev čínského prezidenta tamnním akciím nenapomohl

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.