Prodej libry se zastavil, Mayová přebírá v UK vedení; JPY padá; Zasedání BoC v centru pozornosti

13:36 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Americký dolar byl prakticky beze změny vůči většině měn G10 s výjimkou britské libry a japonskému jenu. Sterling se zvedl po oznámení, že příštím předsedou vlády Spojeného království bude Theresa Mayová. Mezitím, jenu i nadále klesal, protože obchodníci vyčkávají na další budoucí stimul, který předseda vlády Shinzo Abe slíbil. Kromě toho, vzhledem k politickému chaosu na světě, rizikový apetit stoupá a ovlivňuje nízké beta měny jako jen. Politické setkání BoC později během dne je hlavní událostí pro páry s CAD, zatímco dvojice s eurem zůstaly v úterý mimo hru.

Foto: JFD Brokers

Člen Fedu: Zvýšení sazeb je nutné
Přejdeme-li k USA, prezident Fedu v St Louis James Bullard, hlasující členem výboru Fedu pro stanovení sazeb, obhajoval svůj názor, že jedině zvýšení sazeb je v dohledné době nutné i přes silné oživení pracovních míst v USA za červen. Došel k závěru, že USA vstoupilo do období nízkého růstu, nízké inflace a nízké zaměstnanosti. Stojí za to zmínit, že pracovní příležitosti v USA byli v květnu nad očekávání nízké, 5.500mil. oproti očekávaným 5.700mil. Velkoobchodní zásoby vzrostly o 0,1% méně, než analytiky předpokládaných 0,2%, což naznačuje zvýšení prodeje. Dolar byl imunní vůči těmto připomínkám,  široce se pohybuje v ohraničeném pásu oproti svým protějškům G10.

USD

Euro zůstává opět beze změny
Euro se neúčastnilo včerejšího rally, které zůstává v podstatě beze změny oproti svým hlavním  konkurentům s jedinou výjimkou a to  silný výprodej EUR / GBP. Průmyslová výroba eurozóny za květen, která se očekává, že bude zveřejněna dnes, a ukáže drobné nedostatky tohoto odvětví. Kromě páteční zprávy o inflaci, nejsou pro tento týden naplánovány žádné další významné údaje pro eurozónu.

Společná měna nebyla schopna včera získat pevnou půdu i přes odraz na úrovni rezistence na 1.1125, která se shoduje se 100-SMA na 4 hodinovém grafu. Také tam není tolik místa pro potřeby páru EUR / USD na proražení beztrendového pohybu trhu poté, co Británie hlasovala o odchodu z Evropské unie. Měna se pohybuje v obchodním rozsahu nad posledním měsícem mezi hladinou rezistence na 1,1190 a úrovní supportu na 1,0970. V současné době se obchoduje pod 50-SMA na stejném grafu. Přechod nad klíčovou úroveň na 1.1125 odhalí cenu, dokud bude horní pásmo obchodního rozsahu na 1.1190, které se překrývá s 200-SMA. Na druhou stranu, zlom pod psychologickou úrovní 1.1000 otevře dveře k úrovni supportu na 1,0970. Kromě toho se, od té doby co je trh v konsolidaci, technické ukazatele pohybují se slabou dynamikou v neutrální oblasti.

EURUSD

Výprodej libry se zastavil, Mayová přebírá v UK vedení
Libra si užila den se zisky v návaznosti na částečné uklidnění politického chaosu spojeného s Brexitem, poté co bylo oznámeno, že příští předsedou vlády Spojeného království bude Theresa Mayová. Guvernér BoE Mark Carney opět varoval o možných hospodářských rizicích Brexitu a rovněž uvedl, že upozornil Theresu Mayovou, že existuje pravděpodobnost recese ještě před referendem ve Velké Británii. Obchodníci budou zítra obracet svou pozornost na rozhodnutí BoE o úrokových sazbách. I když se pravděpodobnost na snížení sazeb zvýšila a další stimul se všeobecně očekává, je sporné, zda zítra bude ten den, kdy se uvolní měnová politika. Tisková konference bude velmi zajímavá, obchodníci budou viset na každém slově guvernéra BoE.

GBP

Pár GBP / USD rostl již třetí den v řadě a vzrostl o více než 2,3%, z 31-letého minima. V této chvíli pár testuje opět čerstvé týdenní maxima dříve uváděné na 1.3340. Nedávný vzestupný pohyb v měně, je z velké části na ústupu, získává půdu pod nohama z krátkých pozic po Brexitu a vstříc směrem k tolik očekávanému zítřejšímu rozhodnutí BoE o úrokových sazbách. Cable má bezprostřední hladinu rezistence na 1.3340, a pokud ji cena úspěšně předčí, očekáváme, že cena naplní úroveň rezistence na 1,3530. Alternativním scénářem je pokračováním v hlavním sestupném trendu, pokud půjde o neúspěšný pokus směrem nahoru. Příští úroveň podpory je 1,3050 a dále předchozí minima na 1.2800. Na 4-hodinovém grafu, je MACD oscilátor v pozitivní oblasti a indikátor RSI se pohybuje v překoupeném území.

CAD Obchodníci čekají  na dnešní politické setkání BoC
Kanadský dolar mírně klesl vůči dolaru, před dnešním politickém setkání Bank of Canada. V 14:00 GMT času, BoC oznámí své rozhodnutí o úrokových sazbách, které bude následováno prohlášení o měnové politice a tiskovou konferencí. Žádné změny se neočekává, při současné cash sazbě 0,5%, nicméně, řeč bude opatrně sledována investory, aby zjistily politický pohled na ekonomiku. Je pozoruhodné, že obojí, zaměstnanost a růst HDP, se zlepšilo ve srovnání s předchozím politickým zasedáním.

Hlavní důraz, pokud jde o obchodníky CAD, bude na dnešní politické setkání BoC. Následující hodiny budou důležité pro cenové akce páru USD / CAD páru. Po včerejšku se měna odrazila od úrovně podpory na 1,2980, která se překrývá s 50-SMA na 4 hodinovém grafu. Aktuálně měnový pár začal den s pozitivní svíčkou a bariéra 1,3140 je připravena poskytnout okamžitou odolnost před odchodem do klíčové zóny na 1.3190-1.3200 což je pro dvojici zlomovým bodem. Navíc, na 4 hodinovém grafu MACD oscilátor leží nad svou nulovou linií a indikátor RSI následuje pozitivním cestu, zvýšení pravděpodobnosti pro pokračování býčího pohybu až na 1.3140 a pak na cenovou hladinu 1.3190.

USD/CAS

USD / JPY se za dva dny zvedl o více než 4%
Jen i nadále klesá, zatímco obchodníci očekávají další budoucí stimul, který předseda vlády Minster Shinzo Abe slíbil. USD / JPY a EUR / JPY se za dva dny zvedli o více než 4% každý.  Vzhledem k politickému chaosu na světě, rizikový apetit stoupá a ovlivňuje nízké beta měny jako jen.
Pár USD / JPY vzrostl o více než 4% za poslední tři dny a zaznamenává tak čerstvé třítýdenní maxima na psychologické úrovni 105,00. V naší včerejší analýze jsme navrhovali úroveň vstupu na cenové hladině 103.55 a cíl na 105.00, což bylo v průběhu včerejška dosaženo (http://bit.ly/29xkJoa). Pullback je ve vývoji a cena se nyní pohybuje v blízkosti cenové hladiny 104,00. Měna se bude pravděpodobně přesouvat zpět na úroveň supportu 103,40 a dále až na úroveň 101.25. Alternativním scénářem je úspěšné proniknutí silné rezistence na 105,00 směrem nahoru, která otevře cestu k úrovni rezistence 106,80. Kromě toho, na denním grafu, se MACD stále pohybuje v negativním území se slabším pohybem než v předchozích dnech a RSI je v pozitivní oblasti, ale je skloněné směrem dolů.

USD/JPY daily

Co dnes sledovat
Začneme den s průzkumem úvěrových podmínek BoE za druhé čtvrtletí. Později se očekává průmyslová výroba eurozóny za květen, zúžení o 0,7% oproti nárůstu o 1,1% meziměsíčně v předchozím měsíci. Obchodníci budou vyčkávat na FOMC  proslov člena Fedu Harkera. U indexů cen dovozu a vývozu se neočekává, že přilákají velkou pozornost. Bank of Canada bude mít ve 14:00 času GMT své rozhodnutí úrokových sazbách následované prohlášením o měnové politice a tiskovou konferencí. Žádné změny se neočekávají při současné cash sazbě 0,5%, nicméně, řeč bude opatrně sledována investory, aby zjistily, politický pohled na ekonomiku.

Canada rates

Později odpoledne se veškerá pozornost se obrátí k Béžové knize Fedu a prohlášení o měsíčním rozpočtu USA za červen. Během noci, Austrálie zveřejní svou zprávu o zaměstnanosti v červnu a zprávu o spotřebitelském inflačním očekávání pro červenec. Předpokládá se nárůst míry nezaměstnanosti na 5,8% v červnu z předchozích 5,7%, zatímco u změny zaměstnanosti se předpovídá, že australská ekonomika zaměstnala 10tis lidí v červnu z 17.9tis v květnu.

AUD unemployment

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.