Proč kupovat „nudné“ akcie Goodyear?

10:19 | wa pe | Diskuze

Analytici Morgan Stanley překvapili trhy, když za svůj nejvíce doporučovaný titul v oblasti automobilového průmyslu a sdílené mobility nedávno označili akcie Goodyear Tire & Rubber Co. 

Foto: Cory W. Watts

Pokud Vás zajímají investice do automobilového průmyslu, patrně budete uvažovat nad progresivními společnostmi jako Tesla, které vyvíjejí systémy pro autonomní řízení či elektromobily, podle Morgan Stanley však slibná budoucnost čeká především akcie zavedeného výrobce pneumatik Goodyear Tire & Rubber Co.  

Společnost v červenci vykázala čtvrtletní výsledky v souladu s očekáváním trhů, snížila však svůj celoroční výhled, což mělo za následek výprodej akcií. Akcie GT oslabily v posledních třech měsících o 11 %, zatímco index S&P za stejnou dobu připsal 2,3 %.  Od svého absolutního maxima 75,75 USD z roku 1998 titul ztrácí skoro 60 %. Výsledkem je, že akcie Goodyear jsou nyní na indexu S&P 500 jedny z nejlevnějších. Analytici Morgan Stanley doporučují tento pokles využít k nákupu. Podle jejich názoru je relativně nižší výkonnost společnosti v letošním roce spjatá s ojedinělými faktory, které by se v následujících dvou letech neměly opakovat.

U mnoha společností z oblasti automobilového průmyslu varují analytici před třemi hlavními riziky, kreditním cyklem u lehčích vozidel, cenou ojetých automobilů a odklonem od motorů na fosilní paliva. V případě Goodyear ovšem nic z toho neplatí. Podle Morgan Stanley má Goodyear a další výrobci pneumatik před sebou nadějné vyhlídky. Jejich odhady počítají s tím, že celkový počet ujetých mil se do roku 2030 zdvojnásobí na 20 bilionů a dokonce ztrojnásobí na 30 bilionů v roce 2040.  Silná poptávka po pneumatikách by měla být do budoucna pozitivním faktorem na akciích GT.

V dlouhodobém výhledu navíc analytici počítají s tím, že Goodyear se přemění z „obyčejného“ výrobce pneumatik na univerzálního dodavatele služeb mobility. Postupem času by společnost měla opustit či předat své výrobní procesy dodavatelům a zaměřit se na oblast služeb a distribuce pro vozové parky, kde analytici Morgan Stanley očekávají do budoucna značnou finanční a strategickou hodnotu.

 

 

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.