Proč kupovat akcie Biocept? Investice do tekuté biopsie přitahují pozornost farmaceutických gigantů

13:58 | wa pe | Diskuze

V Roth Capital Partners věří, že akcie biotechnologické společnosti Biocept brzy zamíří vzhůru. Startup z amerického Sand Diega má šanci stát se hlavním hráčem na trhu s tekutou biopsií. 

Foto: iT@c

 

Biopsie je jednou ze základních diagnostických metod v medicíně, kdy je pro zjištění různých typů onemocnění nutné fyzicky odebrat část tkáně pacienta. To s sebou samozřejmě přináší mnoho potíží, především pak potřeba transportu tkáně k nejrůznějším testům, které trvají tři až čtyři týdny. Oproti tomu takzvaná tekutá biopsie je neinvazivní metoda, kdy pro zjištění například nádorových onemocnění stačí obyčejný odběr krve, a výsledky jsou známy v řádu několika dnů.

Tato nová slibná metoda přitahuje pozornost nejenom lékařů, ale také investorů, kterým skýtá potenciálně vysokou míru růstu své investice. Chris Lewis, analytik v Roth Capital Partners nedávno zahájil pokrytí akcií startupu Biocept Inc s investičním doporučením „Buy“ a cílovou cenou 1,20 USD za akcii. Lewis je přesvědčen, že patentovaná technologie firmy Biocept umožňuje spolehlivou diagnostiku jak nádorových buněk (CTC), tak jejich DNA (ctDNA). Do karet navíc společnosti hraje také šíře jí patentovaných technologií, spolupráce s renomovanými onkologickými centry a obchodní náskok před svými konkurenty, například v podobě společnosti Illumina a jejího testu Grail

Biocept má díky kombinaci výše zmíněných faktorů vynikající startovní pozici v rychle se rozvíjejícím segmentu tekuté biopsie a personalizované medicíny, tedy zvolení vhodné léčebné metody na základě individuálního stavu každého pacienta.  Kromě toho je podle Lewise společností s největším počtem již provedených komerčních analýz biomarkerů, včetně nádorů žaludku, prsu, plic, tlustého střeva a konečníku, prostaty či rakoviny kůže. Paleta nabízených diagnostických vyšetření by se podle analytika měla v budoucnu dále rozšířit.

Společně s tím jak velké farmaceutické společnosti hledají další možnosti růstu v nákupu menších začínajících firem a jejich pozornost se upíná také k technologii tekuté biopsie, je Biocept ideálním kandidátem na akvizici, uzavírá analytik.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.