Proč je dnešní setkání BoE velmi důležité?

11:31 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Sterling bude dnes pod mikroskopem! Čtvrtek je tady a všichni obchodníci čekají na měnově politické zasedání Bank of England.

Foto: JFD Brokers

Centrální banka držela své úrokové sazby beze změny na úrovni 0,5% po dobu sedmi půl roku a její kvantitativní uvolňování se od července 2012 ustálilo na 375B £. Nicméně, v návaznosti na rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii, devět členů měnově politického výboru BoE hlasovalo v srpnu jednotně snížit hlavní úrokovou sazbu na rekordní minimum 0,25% pro posílení ekonomiky kvůli následkům z Brexitu a zabránit tak její recesi. Výbor byl také nucen vyhlásit další stimulační opatření. Program nákupu dluhopisů se zvýšil o 60 miliard £ na 435 miliard £, centrální banka nabídla 10 miliard na nové nákupy podnikových dluhopisů a 100 miliard £ režim termínovaného financování.

BoE

Analytici předpokládají, že se ekonomika v nadcházejících čtvrtletích zpomalí a to je to, co zvyšuje tlak na příštích politických schůzích. Centrální banka se pomocí stimulačních opatření snaží, aby se zabránilo možné recesi. I když, podle našeho názoru, již oznámená opatření by mohla stačit, aby se zabránilo ekonomické recesi. Jelikož opatření jsou čerstvé, budou potřebovat nějaký čas, aby se ukázal jejich dopad, a tak věříme, že politici raději počkají před přijetím jakéhokoli dalšího rozhodnutí, aby zjistili trochu víc, zda ekonomika pracuje v souladu s očekáváním. Na druhou stranu lze říci, že míra inflace zveřejněna v úterý, která je nižší než se očekávalo, může vyzvat politické činitele, aby si mysleli, že ekonomika potřebuje další podporu.
Zveřejněná středeční zpráva o zaměstnanosti v Británii ukázala, že Brexit tento sektor ovlivnil velmi málo. Nezaměstnanost zůstala beze změny na úrovni 4,9%, zatímco průměrný výdělek včetně bonusu za období tří měsíců do července vzrostl o 2,3%, výše než bylo tržní očekávání 2,1%, ale níže než předchozí počet za poslední tři měsíce do června. Počet  žadatelů se zvýšil o 2.4tis v srpnu z předchozího poklesu o 3.6tis. Všechna tato data a perspektiva dnešního měnově politického setkání BoE tlačilo ve středu a ve čtvrtek brzy ráno britskou libru výše oproti téměř všem hlavním měnám. Před rozhodnutím BoE o úrokové sazbě očekávaný a zveřejněním zápisů z důležitých meetingů, vyjdou maloobchodní tržby za srpen.

GBP

GBP / USD – technický výhled
Britská libra se včera propadla pod první úroveň podpory na 1.3165, nicméně během NY sekce nabrala na obrátkách a zvýšila svůj tah nad navrhovaný cíl 1.3250, na konci dne dosáhla 1.3275. Dvojice GBP / USD se doposud tento týden obchoduje -0.15%, následujíc negativní týdenní svíčku z minulého týdne -0,20%. Nicméně, libra si doposud v září udržuje pozitivní hodnoty + 0,80%. Z technického pohledu je výhled v krátkodobém a střednědobém horizontu optimistický, protože 50-SMA na denním grafu poskytuje silnou podporu cenové akci v blízkosti 1.3150, zatímco technické ukazatele jsou i nadále pozitivní pohybujíc se na sever. Ve stejném grafu,denním, indikátory hybnosti míří výše ke svým polovičním liniím, čímž dávají páru býčí obrázek.

Zaostřeno na politické setkání Bank of England, které by mohlo přinést na trzích další volatilitu na intradenní bázi. Přejdeme-li na nižší časový rámec, technické indikátory ustoupili od vzestupných oblastí, což ukazuje pullback, ale očekáváme, že je to jen dočasné. Proto by intradenní obchodníci měli sledovat zónu 1,3220 - 1.3230, která se shoduje s 1-hodinový 50-SMA a 4-hodinovém 100-SMA.
V případě, že se býkům podaří udržet cenu nad druhou zónou před a během zasedání BoE pak bychom očekávali agresivnější rozšíření směrem k dlouhodobému vzestupnému trendu, v blízkosti 1.3280. Nad tím bude pro býky bariéra 1,3300 další překážkou, která také zahrnuje 200-SMA na jedno-hodinovém grafu, pro teď menší překážka. Na druhou stranu bychom mohli vidět další tlak níže směrem k 1.3200 a 1.3165, která jsou aktuálními překážkami, před tím než se páru posune na 1.3140, včerejší low.

GBP/USD

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.