Problémy stíhané akcie GE lákají některé investory, ale to nejhorší je možná teprve čeká

12:23 | V Z | Diskuze

Akcie General Electric Co (GE.N) se po brutálním propadu na šestileté minimum, zaznamenaném minulý týden již stabilizovaly, ale podle některých analytiků a obchodníků to neznamená, že jsou z nejhoršího venku.

Foto: Public Domain

Nový šéf GE John Flannery přitom ohlásil významné změny: velké snížení výhledu pro růst zisku v nejbližší budoucnosti, snížení dividendy na polovinu a vlnu divestic.

Podle viceprezidenta Westwood Holdings Group Scotta Lawsona si akcie GE jen obtížně hledají investory, pro něž by byly zajímavé. Titul nenabízí růst a v přepočtu dle metriky ani velkou hodnotu. Od začátku roku akcie GE ztratily 40 % a v současnosti jejich hodnota dosahuje pouhých 17,90 dolarů, tj. nejméně od prosince 2011. Podle portfolio manažera Golub Group Michaela Kona však ani tak GE nenabízí investorům dostatečně bezpečnou marži a investorům doporučuje počkat, až akcie spadnou ještě více, nebo až divize turbín vykáže lepší výsledky.

Zdroj:Reuters
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.