Příští týden se zaměříme na zápis Fedu a cenu ropy

12:42 | fa ra | Diskuze

Příští obchodní týden bude v USA zkrácený z důvodu pondělního státního svátku. Jinak nás opětovně čeká relativně chudý týden na významnější události. Investoři se zaměří na středeční zápis z posledního zasedání Fedu a na ropu.

Foto: Public Domain

Zápis by měl více nastínit vnímání současné situace centrálními bankéři. Ropa opětovně atakuje třináctiletá minima a na trhu jsou znovu spekulace ohledně možného snížení těžby ze strany OPECu. Ropa prudce reaguje na jakékoliv zprávy a ovlivňuje tím celý trh. I nadále očekáváme zvýšenou volatilitu s potenciálním prodejním tlakem, především pokud bude nadále klesat cena ropy.

V příštím týdnu si v ČR odpočineme od výsledkové sezóny.

Z makroekonomického výhledu se pro příští týden v Číně zaměříme na již pondělní data ze zahraničního obchodu. Exporty (oček. -1,8 po minulých -1,4 %) i Importy (oček. -3,6 po -7,6 %) by měly opětovně poklesnout, ale intenzita poklesu by se měla již snížit. V USA se zaměříme na středeční průmyslovou produkci (oček. +0,4 po -0,4 % m/m) a zápis z posledního zasedání Fedu a páteční spotřebitelskou inflaci (CPI), která by měla být opětovný pokles o 0,1 % m/m. V Německu se zaměříme na úterní zveřejnění indexů ZEW, kde se očekává další oslabení.

Zdroj:J&T
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.