Příští týden se trh zaměří na dění na dluhopisových trzích, výsledkovou sezónu a na makroekonomická data

08:16 | mos ja | Diskuze

 

Volatilita na výnosech amerických desetiletých státních dluhopisů přináší nervozitu na riziková aktiva, která jsou pod prodejním tlakem.

Ilustrativní obrázek
Foto: Public Domain

Výsledková sezóna se přehoupne do poslední čtvrtiny, a tudíž by již neměla vybočit z pozitivního trendu. Nicméně síla zveřejňovaných čísel by na celkový trh neměla mít výraznější vliv. Z makrodat se bude úzce sledovat spotřebitelská inflace v USA (středa), která může dále více napovědět o budoucí měnové politice Fedu. Na příští týden nelze vyloučit nadále zvýšenou volatilitu s možným prodejním tlakem, a proto zůstáváme nadále velmi opatrní.

Ve čtvrtek 15.2. proběhne mimořádná valná hromada Fortuny. Hlavním bodem by mělo být hlasování o stažení akcií společnosti z veřejného obchodování. Očekáváme, že tento bod bude schválen. Jednalo by se o další krok po ukončení současně probíhající dobrovolné nabídky na akcie společnosti.

 Z makroekonomického výhledu se v USA zaměříme na středeční spotřebitelskou inflaci CPI (oček. 0,4 po 0,1 % m/m), maloobchodní tržby (oček. 0,3 po 0,4 % m/m), čtvrteční průmyslovou produkci (oček. 0,2 po 0,9 % m/m) a páteční index spotřebitelského sentimentu univerzity v Michiganu (oček. 95,5 po 95,7 bodech). V Německu se zaměříme na středeční HDP za 4Q17 (oček. 3,0 po 3,8 % r/r).

Zdroj:J&T, Atlantik
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.