Příští týden se investoři zaměří na výsledkovou sezónu v USA a zasedání ECB

17.07.2016 07:30 | fa ra | Diskuze

Příští týden se investoři zaměří na výsledkovou sezónu v USA a zasedání ECB. Čtvrteční zasedání ECB by nemělo přinést významnější informace. Neočekává se změna sazeb ani jiné informace k současnému programu QE. Zřejmě dojde k ujištění, že případný dopad Brexitu bude úzce monitorován, a že ECB má dostatek prostředků pro akci.

Foto: Public Domain

Z výsledkové sezóny budou příští týden na řadě především bankovní domy (Bank of America, Goldman Sachs či Morgan Stanley) a technologie (Yahoo, Netflix, Microsoft, eBay, Intel či GE). Celkově zůstáváme mírně pozitivně naladěni.

Z makroekonomického výhledu se v USA zaměříme na data z trhu nemovitostí a na pravidelná týdenní data z trhu práce. Jinak bude týden relativně chudý na významnější informace. V Německu budou v úterý zveřejněny index ZEW, které by měly vykázat zhoršení jak současné situace, tak očekávání. Ve čtvrtek zasedá ECB.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.