Příští týden se investoři zaměří na počátek výsledkové sezóny

08:15 | fa ra | Diskuze

Příští týden by měl být bez výraznějších impulzů z řad centrálních bank, politiky i makroekonomických indikátorů. Trh se začne upínat k výsledkové sezóně za 4Q17.

Ilustrativní obrázek
Foto: JeepersMedia

Ze sledovaných firemních výsledků připomeneme například páteční JP Morgan či Wells Fargo. Celkově by výsledková sezóna měla stále ukázat na solidní výsledky korporací, což by mohlo dále podpořit pozitivní náladu na akciových trzích.

Z domácích zpráv spíše jen připomeneme, že v termínu 12-13. 1. 2018 se bude konat první kolo prezidentských voleb. Neočekáváme, že by výsledek prezidentských voleb měl mít výraznější dopad do obchodování na BCPP.

Z makroekonomického výhledu se v Číně zaměříme na páteční data z obchodní bilance, kde se čeká snížení růstu jak exportů (oček. 10 z 12,3 % r/r), tak i importů (oček. 14,8 z 17,7 % r/r) v dolarovém vyjádření. V USA se zaměříme na páteční spotřebitelskou inflaci CPI (oček. 0,2 po 0,4 % m/m) a maloobchodní tržby (oček. 0,5 po 0,8 % m/m). V Německu se zaměříme na pondělní podnikové objednávky (oček. 0,0 po 0,5 % m/m) a úterní průmyslovou produkci (oček. 1,8 po -1,4 % m/m).

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.