Příští týden na trzích: výsledky ČEZ, makroekonomická data

07.08.2016 07:52 | fa ra | Diskuze

Výsledková sezóna a makroekonomická data budou v příštím týdnu zřejmě jedinými kurzotvornými faktory. Celkově očekáváme mírně pozitivní náladu v reakci na solidní data z USA zveřejněná v uplynulém týdnu.

Foto: Web4Trader

Z domácích informací se nadále zaměříme na výsledkovou sezónu. V úterý zveřejní výsledky ČEZ. Odhadujeme, že EBITDA dosáhne 14 mld. Kč (-15 % r/r) kvůli pokračujícímu poklesu tržeb a mírně klesající marži. Management by měl potvrdit cíle na rok 2016. Trh bude sledovat jakýkoliv komentář k problémům s neplánovanými odstávkami jaderných bloků.

Ve středu zveřejní svá čísla Stock Spirits. Zde se bude sledovat, zda se managementu daří navázat na solidní čísla z 1Q16, která následovala po kritice předchozích praktik ve společnosti.

Ve čtvrtek zveřejní svá čísla nový titul Moneta. Vzhledem k absenci historických dat je aktuální projekce poněkud ztížená. Nicméně investoři se zaměří především na trendy. Tedy jestli se i u Monety kladně projeví trend rostoucího trhu, jako tomu bylo u konkurenčních bank.

Z makroekonomického výhledu se v Číně zaměříme již na pondělní data ze zahraničního obchodu. Export i import v dolarovém vyjádření by měl zaznamenat nižší pokles. V pátek se pak zaměříme na průmyslovou produkci (oček. beze změny +6,2 % m/m). V USA budeme sledovat páteční maloobchodní tržby (oček. +0,4 po +0,6 % m/m) a index spotřebitelského sentimentu univerzity Michigan (oček. 91,3 po 90 bodech). V Německu se zaměříme na pondělní průmyslovou produkci (oček. +0,7 po -1,3 % m/m) a páteční HDP za 2Q16 (oček. +1,4 po +1,6 % r/r).

Zdroj:J&T
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.