Příští týden na trzích - výsledky ČEZ, makra, doznívající výsledková sezóna

09:00 | fa ra | Diskuze

V příštím týdnu budou investoři sledovat doznívající výsledkovou sezónu a ceny ropy. Očekáváme, že obrázek relativně slabé výsledkové sezóny se jen více potvrdí. Ceny ropy jsou velice volatilní a nedá se s větší pravděpodobností určit její další směr. Celkově jsme nadále opatrní a očekáváme pokračující prodejní tlak na akciových indexech. Navíc se investoři nebudou moci opřít o žádná výraznější makroekonomická data nebo měnověpolitické události.

Foto: ČEZ

Z domácích informací budeme sledovat výsledkovou sezónu. V úterý zveřejní svá čísla ČEZ. Očekáváme 6,2% propad na EBITDA na 18 mld. Kč. Důvodem je růst nákladů, který více jak vyrovnal pozitivní výsledek z obchodování s elektřinou. Očekáváme potvrzení celoročního cíle. Celkově nečekáme, že by výsledky měly být významných tržním faktorem.

Z makroekonomického výhledu se v Číně zaměříme již na víkendová data z obchodní bilance. Exporty by měly vykázat nulový růst po +11,5 % r/r a importy by měly dále snížit propad na 4,0 % z -7,6 % r/r. V USA se pro příští týden zaměříme na páteční maloobchodní tržby (oček. +0,8 po -0,4 % m/m) a spotřebitelský sentiment univerzity Michigan (oček. 89,9 po 89 bodech). V Německu se zaměříme na pondělní podnikové objednávky (oček. +0,6 po -1,2 % m/m), úterní průmyslovou produkci (oček. -0,2 po -0,5 % m/m) a páteční HDP za 1Q16 (oček. +1,5 po +1,3 % r/r).

Zdroj:J&T
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.