Příští týden na finančních trzích: Hospodářské výsledky BAC, GS, MS, YHOO, INTC, EBAY (USA), Unipetrol (ČR); béžová kniha Fedu

09:14 | fa ra | Diskuze

Na co se zaměří investoři v příštím týdnu?

Foto: Web4Trader

I v příštím týdnu se trh zaměří především na výsledkovou sezónu již nejen v zámoří. Sledované budou banky (Bank of America, Goldman Sachs či Morgan Stanley) a technologie (Yahoo, Intel, eBay či SAP). Ale i jiné významné společnosti budou na pořadu týdne jako například Philip Morris Int., Hasbro či Mattel. Rozjezd výsledkové sezóny je prozatím s otazníkem a o to budou další zveřejnění důležitější a s větším vlivem na celkovou tržní náladu. Analytici J&T jsou v tomto ohledu více obezřetní vzhledem k tomu, že nesdílí tak optimistický výhled jako trh v průměru.

Z domácích informací se budeme soustředit na zahájení výsledkové sezóny na BCPP. Ve čtvrtek zveřejní čísla Unipetrol. Očekáváme provozní zisk EBITDA na zhruba 110 mil. Kč (-95 % r/r). Důvodem jsou především odstávky rafinérií a i nižší marže. Aktuální ovlivněná čísla budou dle našeho jen malým vodítkem pro investory. Důležitý bude komentář k ukončení odstávek a k očekávané budoucnosti marží v oboru. Celkově nečekáme výraznější tržní pohyb.

Z makroekonomického výhledu se v Číně zaměříme na středeční průmyslovou produkci (oček. +6,4 po +6,3 % r/r za září) a HDP za 3Q16 (oček. beze změny +6,7 % r/r). V USA se zaměříme na pondělní průmyslovou produkci (oček. +0,2 po -0,4 % m/m), středeční béžovou knihu Fedu a pravidelná data z trhu nemovitostí, která budou zveřejňována v průběhu celého týdne.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.