Příští týden na akciových trzích: Výsledky představí VIG, na pražskou burzu vtrhnou zahraniční emise a tři ETF

08:22 | fa ra | Diskuze

Příští týden by měl být relativně klidný, co se významných událostí týče. Na programu je zasedání Eurogroup (24.5.), kde se bude sledovat především plán Řecka na další kroky po opuštění záchranného programu (srpen 2018). Investoři budou rovněž sledovat dění v Itálii a program nově vznikající vlády.

Ilustrativní obrázek
Foto: GotCredit

Jen připomínáme, že v Itálii volby vyhrály spíše alternativní strany, což může přinést jistá rizika především ve vztahu k EU. Je patrné, že trh spíše přešlapuje na současných úrovních a vzhledem k absenci relativně významných informací očekáváme, že i příští týden se ponese v podobném gardu.

Z domácího trhu budeme sledovat zakončení výsledkové sezóny. Ve středu zveřejní svá čísla za 1Q18 pojišťovna VIG. Očekáváme, že čistý zisk dosáhne 68 mil. EUR -2,0 % r/r. Stabilní výsledky by měly vést k potvrzení celoročního výhledu, a proto bychom nečekali výraznější tržní reakci.

Ještě jen z pohledu techniky připomeneme, že od úterý 22.5. se rozšíří nabídka zahraničních titulů (o 27 titulů a 3 ETF) na pražském parketu na tzv. FREE trhu. Tyto zahraniční tituly se budou obchodovat v české koruně a likvidita bude podporována tvůrci trhu.

Z makroekonomického výhledu se v USA zaměříme na středeční zápis z posledního zasedání FOMC a páteční objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (oček. -1,4 po +2,6 % m/m) a spotřebitelský sentimentu univerzity Michigan (oček. beze změny 98,8 bodu). V Německu se zaměříme na páteční zveřejnění indexů IFO, které by měly jen nepatrně poklesnout ve všech segmentech.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.