Příští týden by mohl pokračovat pozitivní trend

08:17 | mos ja | Diskuze

Příští týden bude relativně chudý na významnější události. Investoři budou sledovat doznívající výsledkovou sezónu a budou zhodnocovat návrh daňové reformy v USA. Celkově očekáváme, že bude pokračovat pozitivní trend.

Foto: Public Domain

Z domácího trhu budeme nadále sledovat výsledkovou sezónu. V pondělí zveřejní svá čísla Kofola. V úterý pak ČEZ. Očekáváme, že ČEZ zveřejní EBITDA ve výši 10,5 mld. Kč (-1,1 % r/r). Vedle samotných čísel očekáváme, že by management měl potvrdit výhled na letošní hospodaření. Čekáme spíše neutrální reakci.

Ve čtvrtek zveřejní čísla za 3Q17 Moneta a Fortuna. U Monety očekáváme čistý zisk 827 mil. Kč (-9,0 % r/r). Meziroční pokles jde stále na vrub změně strategie z minulého roku (snížení úroků pro udržení tržního podílu). Neočekáváme, že by nadcházející výsledky měly nějak významně ovlivnit tržní vnímání o titulu.  

Rovněž ve čtvrtek představí svá čísla Fortuna. Zde za 3Q očekáváme EBITDA 12,1 mil. EUR (+98 % r/r). Důvodem prudkého růstu jsou minulé akvizice, které se plně projeví do čísel. Investoři budou sledovat jakékoliv informace o zamýšlené budoucnosti společnosti.

Z makroekonomického výhledu se v Číně zaměříme na středeční obchodní bilanci. Dynamika růstu exportů (oček. 16,8 po 18,7 % r/r) a importů (oček. 7 po 8,1 % r/r) by měla lehce poklesnout v dolarovém vyjádření. V USA se zaměříme na páteční index spotřebitelského sentimentu univerzity Michigan (oček. 101 po 100,7 bodech m/m). V Německu se zaměříme na pondělní podnikové objednávky (oček. -1,1 po +3,6 % m/m) a úterní průmyslovou produkci (oček. -0,8 po +2,6 % m/m).

Zdroj:J&T, Atlantik
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.