Příští týden bude nejrušnější, co se objemu výsledkových dat týče

08:27 | mos ja | Diskuze

Příští týden bude opětovně především o výsledkové sezóně a ECB.

Foto: GotCredit

Z velkých a známých společností zmíníme například AT&T v úterý, Amazon, Google a Intel ve čtvrtek a například Exxon v pátek. Vedle výsledkové sezóny se bude vyčkávat na čtvrteční zasedání ECB. Trh se bude soustředit především na plán budoucího vývoje QE, které by mělo oficiálně končit na konci roku. Investoři počítají s prodloužením, ale pravděpodobně současně snížením současných nákupů. Důležitou informací bude nastínění faktického konce (jestřábí signál) či jen dalšího nejasného určení možného prodloužení (holubičí signál). Celkově jsme na příští týden nadále pozitivní s tím, že výsledková sezóna zatím přináší lepší než očekávané výsledky, které podporují nákupní náladu investorů.

Z domácího trhu budeme nejdříve očekávat výsledky víkendových parlamentních voleb. Jen připomínáme, že naším základním scénářem je, že dle současných předvolebních průzkumů by výsledky voleb neměly nějak výrazněji zasáhnout do dění na BCPP (sektorové daně, regulace apod.).

Z výsledkové sezóny se zaměříme na úterní O2 CR. Očekáváme, že EBITDA za 3Q se meziročně sníží o 13,4 % na 2,4 mld. Kč. Důvodem by měl být vliv zrušení mobilního roamingu v rámci EU a sezónní přeliv příjmů z ICT do 4Q. Částečně tedy meziročně slabší výsledky nejdou na vrub čistě hospodaření, což by mohlo mírnit případně negativní tržní reakci.

Rovněž v úterý zveřejní výsledky CME. Zde očekáváme EBITDA za 3Q17 na úrovni 25,8 mil. USD či +33,3 % r/r. Důvodem zlepšení je lepší makroekonomické prostředí a lepší směnný kurz. Další solidní výsledky mohou nadále podpořit současné kladné vnímání titulu. 

Z makroekonomického výhledu se v USA zaměříme na středeční objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (oček. 1,2 po 2,0 % r/r), páteční HDP za 3Q17 (oček. 2,6 po 3,1 % q/q) a index spotřebitelského sentimentu univerzity Michigan (oček. 101 po 101,1 bodů). V Německu se zaměříme na středeční indexy IFO, kde se očekává velmi mírné ochlazení z předešlých vysokých úrovní.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.