Příští obchodní týden bude na zámořských trzích kratší

08:02 | Redakce W4T | Diskuze

Příští obchodní týden bude na zámořských trzích kratší o pondělí, kdy se v USA slaví Labor Day.

O něco slabší data z trhu práce zveřejněná v pátek přinesla podle úvodní reakce pro trhy spíše vzpruhu, jelikož snižují pravděpodobnost zvyšování úrokových sazeb. To by mohlo přinést klid na trhy i příští týden. Ve čtvrtek budou investoři sledovat zasedání ECB. Nečeká se změna sazeb (hlavní sazba je na 0 %) ani velikost měsíčních nákupů aktiv, která nyní činí 80 mld. EUR. Sledovat se bude spíše komentář prezidenta ECB Draghiho k potřebě uvolněné měnové politiky vzhledem k současné nízké inflaci a růstu. Celkově neočekáváme pro trhy výrazné impulzy a máme na vývoj příští týden neutrální výhled.

Z pohledu makrodat začne týden maloobchodními tržbami v eurozóně v pondělí (oček. +1,8 % r/r v červenci po +1,6 % v červnu). V USA bude podstatným makročíslem index nákupních manažerů ISM ve službách v úterý (oček. 55,3 po 55,5 b.) a v tentýž den budou známy podnikové objednávky v Německu (oček. -0,2 % r/r po -3,1 %). Ve středu pak naváže průmyslová produkce v Německu, která má zvolnit na +0,2 % r/r po +0,5 %. Ve čtvrtek ráno se bude sledovat zahraniční obchod Číny za srpen, kde se čeká zmírnění poklesu vývozů i dovozů (na -3,9 %, resp. -5 % r/r).

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.