Příští obchodní týden bude díky svátkům zkrácený. Investoři ale budou nadále vyhodnocovat dění v Británii

03.07.2016 08:12 | Redakce W4T | Diskuze

Příští obchodní týden bude zkrácený o pondělí v USA kvůli státnímu svátku. Domácí obchodní týden bude zkrácený o úterý a středu rovněž kvůli státním svátkům. Investoři budou nadále vyhodnocovat dění v Británii a potenciální následky možného Brexitu na ekonomiku.

Foto: Francesco Sgroi

Vedle toho se bude sledovat středeční zápis z posledního zasedání Fedu. Ten může odhalit názory členů Fedu ohledně Brexitu a jeho potenciálního vlivu na měnovou politiku. Samozřejmě nemůžeme vynechat makroekonomická data a to především americkou páteční zaměstnanost, která byla v květnu velmi slabá. Celkově očekáváme další zklidnění situace a mírně nákupní náladu.

Z makroekonomického výhledu se v USA zaměříme na úterní podnikové objednávky (oček. -0,9 po +1,9 % m/m), středeční ISM služeb (oček. 53,3 po 52,9 bodech) a zápis z posledního zasedání Fedu. V pátek se pak zaměříme na číslo týdne a to měsíční americkou zaměstnanost (oček. +175 tis. po +38 tis. prac. míst). V Německu se zaměříme na středeční podnikové objednávky (+1,0 po -2,0 % m/m) a čtvrteční průmyslovou produkci (oček. 0,0 po +0,8 % m/m).

Zdroj:J&T, Atlantik
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.