Připravte se na prodej akcií Goldman Sachs

11.01.2017 15:08 | Miloš Kotek | Diskuze

Analytici Citigroup snížili rating ikony Wall Street, společnosti Goldman Sachs Group Inc (GS) na úroveň „prodat“. Tato událost přitáhla pozornost účastníků trhu, protože v současné době většina analytických společností označuje od prezidentských voleb GS ratingem „nakupovat“.

Ilustrační foto
Foto: Henning Klokkerasen

Z krátkodobého i dlouhodobého pohledu současná cenová akce naznačuje možný pokles, což je signálem pro držitele akcií, aby utáhly své příkazy stop, nebo částečně realizovali zisk.

Společnost příští čtvrtek uveřejní své hospodářské výsledky, takže se ukáže, jestli současná růstová euforie odpovídá realitě. Dvouměsíční růst je tažen očekáváním, že banky budou těžit z utužování fiskální politiky Federální centrální bankou a také rostoucími výrokovými výnosy u dluhopisů. Dále se očekává, že nastane daňová reforma, kterou naznačuje nový americký president Donald Trump.

GS Dlouhodobý graf (1999-2017)

Graf ukazuje, že po vstupu na burzu v roce 1999 s upisovací cenou 60 USD dosáhla cena akcie Goldman Sachs svého maxima na úrovni 250 USD. Poté se během finanční krize propadla na úroveň minima z roku 2002, kde testovala hladinu 58,57 USD. Poté došlo k opětovnému růstu a následoval několikaletý rostoucí trh. Po dosažení hladiny 200 USD opět došlo k několika vlnám výprodejů a ty byly překonány současným růstem, kdy cena opět atakuje hladinu 250 USD. Indikátor Stochastic je nyní silně překoupený a to naznačuje možný výprodej.

Technicky je akcie silně překoupená a vzhledem k tomu, že v cestě růstu stojí historické maximum, můžeme očekávat vybírání zisků a konsolidaci. Tyto technické faktory jsou důvodem proč analýza Citi doporučuje prodej.

GS krátkodobý graf (2014-2017)

Povolební růst začal skokem v ceně nad hladinu 180 USD a to vyvolalo vertikální růst a proražení resistence z června 2015 na úrovni 218 USD. Poté následoval parabolický růst, který se rychle přiblížil k historickému maximu z roku 2007 (černá čára). Z dlouhodobého pohledu by akcie mohla dále růst, ale krátkodobý časový interval ukazuje zastavení pohybu a pohyb do strany, přičemž ještě nedošlo k testování historického maxima. To vytváří ideální podmínky pro pokles ceny.

Indikátor On Balance Volume (OBV) naznačuje, že by mohlo dojít k proražení resistence a vytvoření nového maxima, ale cena se hýbe jen málo a pohyb se zastavil na téměř měsíc. I kdyby došlo k proražení maxima, tak půjde zřejmě o závěrečný nápor obchodníků spekulujících na růst a nezbytná korekce se někdy musí dostavit. Nicméně není pravděpodobné, že by cena klesla během korekce pod úroveň 170 USD, vyznačenou červenou čarou.

 

Zdroj:invped, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.