Příprava na letní vyjížďky

17:17 | E V | Diskuze

Letní vyjížďky se blíží: kromě technického stavu auta či motorky zkontrolujte i svou pojistku

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Blížící se letní měsíce znamenají na českých silnicích jediné: začíná pravá motoristická sezona. Ať už se chystáte vyrazit se svým dvoustopým pokladem na dalekou dovolenou či jen oprašujete motorku pro spanilé jízdy po české krajině, určitě se jí nemůžete dočkat. Příprava na start sezóny je vhodným časem k zamyšlení, zda jste nezapomněli na některé z důležitých věcí.

Díky svému postavení na trhu v oblasti sjednávání pojistek se srovnávací portál Porovnej24.cz opírá o velké množství zajímavých dat z prostředí českého motorismu. Nejedná se přitom čistě jen o automobily, součástí jsou i motorky. Jejich nejčastější kubatura v českých garážích je 50 ccm, žebříčku pak dominují hlavně značky BMW (31 %) a Honda (29 %). Na motorkách či slabších mopedech brázdí české silnice dramaticky více muži, než ženy: až 86 procent řidičů motorek jsou zástupci mužského pokolení.

To ale není jediná oblast, ve které muži „excelují“: můžou totiž za téměř 85 procent nehod motorek i automobilů. Co se nejčastěji kupovaných značek aut týče, zde čísla nejsou příliš překvapivá: nejvíc vlastníme škodovek (21 %) a dalších koncernových vozů značky Volkswagen (10 %).

Data vyplývají ze sjednaných havarijních pojištění a povinných ručení, které internetový srovnávač poskytuje. Průměrná roční cena povinného ručení přitom byla k březnu letošního roku 5 214 korun, u havarijního pojištění pak dosáhla 9 104 Kč. Toto je aktuální průměrná cena na trhu, ovšem při online porovnání cen na Porovnej24.cz je možné získat ještě mnohem výhodnější cenu. Například v březnu řidiči zaplatili za povinné ručení 2 971 korun, za havarijní pojištění se ceny dostaly na 6 449 Kč.

 

Nízké krytí, zbytečné pojistky

„Obecně lze říci, že lidé nejčastěji sahají po nižším pojistném krytí, které nepřesahuje 35 milionů – takové krytí volilo přes 59 procent řidičů. Střední pojistné krytí v rozmezí 50 až 70 milionů sjednalo přes 31 procent majitelů aut či motorek, vysoké krytí do 150 milionů pak 10 procent,“ komentuje data Zbyněk Laisek, partner portálu Porovnej24.

Ať už se tedy chystáte na dovolenou svým vozem do oblíbených dovolenkových destinací, nebo jste jen vášniví řidiči kteří si svět raději užívají za volantem auta, pojištění určitě nepodceňte. Přeceňovat byste zase neměli vaše řidičské schopnosti: podle meziročního srovnání Autoklubu České republiky vzrostl v loňském roce počet obětí dopravních nehod na našich silnicích o 63 osob – a být součástí podobné statistiky si nepřeje snad nikdo z nás.

Zdroj:Alfréd Schubert, PR.Konektor
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Aerolinky krachly, tisíce Čechů přišly o peníze za koupené letenky.

Ilustrativní obrázek

I když je zapojení do ekosystémů pro pojišťovny lákavé, jen málo z nich může uspět, zjistila studie

Ilustrativní obrázek

Glosa Martina Podávky: Životko pod čarou, nad čarou, za čarou...

Ilustrativní obrázek

Každý druhý Čech nemá životní pojištění, třetina o něm uvažuje

Ilustrativní obrázek

Co si ohlídat u pojištění auta, nejen na podzimních silnicích?

Ilustrativní obrázek

Aegon se spojuje s NNČti více
Ilustrativní obrázek

Německý DAX pod nulou

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy na pozadí příchozích dat o čínském HDP spíše oslabovaly

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy spíše oslabovaly, výjimkou hongkongský Hang Seng

Ilustrativní obrázek

Wall Street si v úterý připsala 1 %

Ilustrativní obrázek

Německý DAX klesá

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.