Prezidentka Fedu Yellen poslala dolar na 1,13 EUR/USD

08:38 | fa ra | Diskuze

Během úterního obchodování se kurz eura vůči dolaru držel v úzkém pásmu 1,119 – 1,121 USD/EUR. Večerní projev prezidentky Fedu Yellen se však nesl v poměrně holubičím tónu. Podle jejího vyjádření byla makroekonomická data zveřejněná v letošním roce smíšená. Navíc dodala, že při zvyšování úrokových sazeb je opatrnost obzvláště žádána, což kurz dolaru poslalo o 0,75 % výše na 1,13 USD/EUR.

Foto: Public Domain

Ve Spojených státech bude dnes zveřejněn ADP report mapující zaměstnanost v soukromém sektoru (mimo zemědělství). Počet volných pracovních míst by měl v březnu podle ekonomů SG dosáhnout 217 tisíc, když konsenzus je poněkud pesimističtější a očekává pouze 203 tisíc. Dobrá data z trhu práce by tak mohla vylepšit náladu dolaru, který by mohl začít opět posilovat.

V eurozóně budou dnes zveřejněny indikátory důvěry. Přestože ekonomové SG očekávají v nadcházejících měsících jejich postupné zlepšování, v březnu se ho asi ještě nedočkáme. Spotřebitelská důvěra bude zřejmě stagnovat na únorových -9,7 bodech, zatímco ekonomická důvěra by mohla dokonce ještě poklesnout (na 102,7 bodu, podle SG). Německá březnová inflace bude pravděpodobně stagnovat na únorových -0,2 % y/y. Jádrové ceny by měly meziročně vzrůst o 0,9 % y/y, především díky vyšším cenám v oblasti služeb, kde se odrazí efekt velikonočních svátků.Důvěra v maďarskou ekonomiku na osmiměsíčním minimu

Kurz koruny vůči euru zahájil zkrácený pracovní týden v poklidném módu. Koruna krátce zamířila k hladině 27,06 CZK/EUR, v odpoledních hodinách se však vrátila zpět ke 27,07 CZK/EUR, kde včerejší seanci zahajovala. Nejvíce z celého regionu včera ztratil maďarský forint, který si odepsal 0,3 %, když oslabil na 314,2 HUF/EUR. Maďarská míra nezaměstnanosti sice vykázala o tři desetiny lepší výsledek, než trh čekal (6,1 %), náladu však forintu zkazila důvěra v domácí ekonomiku, která se propadla na nejslabší úroveň za posledních osm měsíců (-2,8 bodu). Polský zlotý naopak o 0,1 % posílil (na 4,25 PLN/EUR).

Dnes bude kalendář v celém regionu prázdný. S událostmi si budeme muset počkat až na čtvrtek, kdy zasedá Česká národní banka, zatímco v Polsku budou zveřejněny předběžné odhady inflace za březen.

Česká výnosová křivka zůstala včera beze změny.

 

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.