Přestože prodej letenek v prázdninových měsících zpomalil, Letuška.cz i nadále hlásí rekordní čísla

19:04 | Redakce W4T | Diskuze

Společnost Asiana, která provozuje cestovní portál Letuška.cz, zaznamenala v prvním pololetí letošního roku výrazný růst, když prodala 311 tisíc letenek a její obrat díky tomu meziročně narostl o 22 % na 2,8 miliardy korun. Neméně úspěšné byly i prodeje v letních měsících. Za oba prázdninové měsíce si Češi u Letušky.cz koupili 65 680 letenek. Obrat společnosti za červenec a srpen díky tomu meziročně vzrostl o 12 % na 592 milionů korun.

Ilustrativní obrázek
Foto: Transport Pixels

Přestože prodej v hlavní sezóně zpomaluje, Letuška i nadále hlásí rekordní čísla. „V první polovině roku jsme zaznamenali rekordní nárůst, v součtu o 22 %. Za červenec a srpen prodej letenek meziročně stoupl o 12 %. Došlo tedy ke zpomalení růstu, přesto se zatím jedná o historicky nejsilnější rok,“ říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

Za pomalejším růstem v létě podle něj stojí silné předprodeje z jarních měsíců a svůj vliv má také velmi teplé počasí v ČR, které nemotivovalo k zahraničním cestám. „Nejvíce letenek za u nás cestující nakoupili do Paříže. Druhé a třetí místo obsadily Moskva a Amsterdam. Čtvrtý se umístil Londýn. Z dálkových destinací vede New York, za ním Bangkok, Dubaj a Kolombo,“ dodává Trejbal.  

Naopak výrazný nárůst v posledních měsících zaznamenává prodej letenek pro firemní zákazníky. „Zatímco v letním období počet služebních cest obvykle klesá, letos je tomu naopak. Zájem firemní klientely o letenky stoupl o 12 %. Firmy využívají dobré ekonomické situace a příznivých cen letenek. Nejžádanějšími destinacemi pro služební cesty jsou Londýn, Moskva, Brusel a Frankfurt,“ říká Trejbal.  

Průměrná cena letenky vzrostla oproti minulému roku o sto korun na 9 020 Kč. Nárůst ceny po sedmi letech si ředitel Letušky vysvětluje především vyššími požadavky cestujících na kvalitu dopravy. „Češi jsou zkušenými cestovateli, kteří ze široké nabídky možností volí tu pro ně nejvhodnější a již nevyhrává pouze nejnižší cena, ale nabídka služeb či typ letadla. Podíl vyšších cestovních tříd stoupá především u dálkových letů, a sice meziročně o 23 % na podíl 5,2 % ze všech prodaných letenek,“ říká Trejbal.

Rostoucí zájem o cestování lze očekávat i v následujících měsících. Letecké společnosti začínají zveřejňovat zimní letové řády a Čechy čeká mnoho příjemných novinek. „Společnost Aeroflot cestujícím nabídne 4 linky týdně z Moskvy do hlavního města Srí Lanky, Kolomba. Navýší také počet linek do thajských destinací. Další novinkou je Boeing 787 Dreamliner od Qatar Airways, který navýší kapacitu na trase Praha – Dauhá o 46 %. Lze tedy očekávat, že zájem Čechů o Asii vzroste,“ uzavírá Trejbal.

Zdroj:Letuška.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Až 11 % soukromých letadel v Evropě může být v roce 2020

Ilustrativní obrázek

Je zavazadlo či občerstvení v ceně letenky?

Ilustrativní obrázek

Cestování do Číny bude pro Čechy snadnější. Nové vízové centrum urychlí vyřizování administrativy

Ilustrativní obrázek

Dovolená s domácím mazlíčkem není tabu. Vše, co jste chtěli vědět o transportu zvířat do zahraničí

Ilustrativní obrázek

Letuška.cz: Letenky nakupují několik měsíců předem a velký vliv na ně mají fotky z cest na sociálních sítích. Takoví jsou cestovatelé v ČR

Ilustrativní obrázek

Na trh s leteckou dopravou se vkrádá negativní sentimentČti více
Ilustrativní obrázek

ČEZ bude dodávat tepelnou energii z Temelína do Českých Budějovic

Ilustrativní obrázek

Fed přinese vyšší sazby, holubičí tón by však mohl akciové trhy podpořit

Ilustrativní obrázek

Vývoj cen komodit: Ropa (+0,77 %), Zemní plyn (-2,16 %), Měď (+0,6 %), Stříbro (+0,5 %)

Ilustrativní obrázek

Vývoj měnových párů: Eurodolar posiluje o 0,22 % na 1,1386 EUR/USD

Ilustrativní obrázek

Dnešní obchodní den otevírá pražská burza v červeném teritoriu

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifická oblast dnes uzavírá smíšeně

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.