Přes 80 procent firem čeká na rozhodnutí o stravenkovém paušálu.

13:13 | E V | Diskuze

Zavedení stravenkového paušálu se bude během září opět projednávat v poslanecké sněmovně.

Ilustrativní obrázek
Foto: LemonPay

Na rozhodnutí, jak se dál bude možné postarat o benefity pro zaměstnance, čeká přes 80 % firem. Vyplývá to z výzkumu, který vznikl při spuštění nové karty LemonPay. „Většina oslovených zaměstnavatelů bere stravenkový paušál jako možnost pro změnu. Chtějí už mít ale jasno a na nové podmínky se dostatečně s předstihem připravit,“ prohlásil Petr Skoč, obchodí ředitel nové benefitní karty.

Firmy se mohou rozhodnout, zda dají zaměstnancům stravenky, nebo peníze ve stejné hodnotě. Částka by byla vyúčtovaná samostatně, neměla by na rozdíl od mzdy podléhat povinným odvodům a daním. Takové jsou vize stravenkového paušálu, který v rámci daňového balíčku schválili poslanci během července v prvním čtení. A zaměstnavatelé jsou v očekávání, co bude dál. Podle výzkumu se 82 % firem či společností bude rozhodovat o zavedení navrhovaného paušálu až poté, co projde poslaneckou sněmovnou a budou známé přesné podmínky pro jeho zavedení.

Hodně se mluví o tom, že firmy zruší papírové stravenky a peníze budou posílat rovnou na účet. My se však setkáváme s trochu jinou strategií – zaměstnavatelé chtějí mít přehled, za co budou zaměstnanci utrácet. Chtějí být odpovědní a dbají o to, aby se dobře stravovali, podněcovali své zaměstnance k tomu, aby také kvalitně odpočívali. S těmito názory se setkáváme u zaměstnavatelů, kteří si zakládají na firemní kultuře a otázka stravování je u nich silně zakořeněna. O papírových stravenkách už ale moc nepřemýšlí, naopak v nich vidí přítěž,“ popsal Petr Skoč, který se stará o rozjezd karty LemonPay.

A o nový český startupový projekt je po dvou měsících zájem. „Aktuálně připravujeme partnerskou spolupráci s jednou finanční institucí, účastníme se několika tendrů v rámci státních a korporátních společností. Cení si toho, že přinášíme moderní a inovativní řešení.“

S novou univerzální kartou LemonPay lze platit všude, nepotřebuje akceptační síť, a to ani v rámci online plateb, neškrtí ji žádný denní limit nebo časové omezení prostředků. To vše umí zkombinovat s dalšími benefity, jako například s placením volnočasových aktivit. A o moderní elektrickou kartu je zájem –  pro 78 % oslovených zaměstnavatelů se jedná o zajímavější řešení než využití papírových stravenek. Celkem se do průzkumu zapojilo kolem 300 firem.

Pro řadu zaměstnavatelů jsou papírové stravenky pravěkem a hlavně zbytečnou byrokracií. Ideálním řešením pro ně představuje elektronická karta, bez nesmyslných limitů a platnosti prostředků,  společně s přehledným rozhraním, ve kterém si benefity nastaví a zaměstnanci si zase zkontrolují jejich využívání. A to v rámci stravování nebo sportu, zábavy a kultury,“ popsal Petr Skoč, obchodní ředitel LemonPay.

 

 

O LemonPay:

LemonPay je elektronická karta, která si dokáže pamatovat několik peněženek zároveň, je akceptována všude, kde mají platební terminál, nabízí řadu výhod a ulehčuje správu zaměstnavateli. Zaměstnanci s ní jednoduše nakupují za kolik potřebují, jediným limitem je zůstatek prostředků ve výši 700 000 Kč ročně. Peníze na kartě nevyprší, dokud je zaměstnanci neutratí. Za každou kartu platí zaměstnavatel měsíčně fixní částku. LemonPay je ideálním řešením pro stravenkový paušál, který by se měl zavádět od roku 2021.

Zdroj:Jiří Uhlíř, Relative PR & Consultancy, s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Banka Citigroup obnoví propouštění zaměstnanců

Ilustrativní obrázek

I přes koronakrizi chybí ve strojírenství zaměstnanci, firmy přesto tlačí na mzdy

Ilustrativní obrázek

V průměru bylo odloženo 24 % zakázek projektových společností

Ilustrativní obrázek

Zaměstnanci jsou méně spokojeni, než si jejich nadřízení myslí

Ilustrativní obrázek

Současná situace urychluje změnu fungování firem a týmové spolupráce

Ilustrativní obrázek

39 % zaměstnanců se už připravuje na stravenkový paušálČti více
Ilustrativní obrázek

Německá burza zahájila v červených číslech

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy klesaly, v Japonsku jsou burzovní prázdniny

Ilustrativní obrázek

Německá burza otevřela na záporné nule

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy dnes převážně rostly

Ilustrativní obrázek

Zámořské akcie uzavřely v červených číslech

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k cenám pohonných hmot a ropy

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.