Přelomové setkání

08:23 | fa ra | Diskuze

Poklidný start do nového týdne zaznamenaly včera americké trhy. Summit G7 nezanechal výraznější stopy na obchodním sentimentu a pozornost se stočila k přelomovému setkání prezidenta Trumpa s jeho severokorejským protějškem Kimem v Singapuru. Úvodní optimistická prohlášení zavdala naději na konstruktivní diskuzi.

Ilustrativní obrázek
Foto: DonkeyHotey

Po několika hodinách jednání z úst amerického prezidenta zazněla pochvalná slova, když setkání označil za fantastické. Před odchodem z kroužku zásupců médií ještě stihl pronést, že „teď míří k podpisu dokumentu“. O jaký dokument by přesně mělo jít zůstává prozatím nezodpovězeno. Dá se nicméně předpokládat, že ke konečnému výsledku obě strany tak rychle nedospějí. Americký prezident vyhlíží naprosté nukleární odzbrojení Severní Koreji, její vůdce pak přirozeně bude na oplátku chtít záruky. A to jak kupříkladu na ochranu hranic, tak také na nezasahování do podoby režimu v poloostrovní zemi. Hovoří se i požadavku na stažení amerických vojenských sil z Jížní Koreji.

Ať už bude předmětem představ obou stran cokoliv, takřka s jistotou si to vyžádá pomalý a komplexní proces. Varianta dohody totiž nemusí být nutně optimální, pokud nebudou promyšleny možné scénáře. Takový úkol není jednoduchý a vyžaduje spoustu práce. Přeci jen není až taková dřina naslibovat hory doly a v pravou chvíli skrze skulinku v dohodě udělat pravý opak. V Evropě včera zavládla dobrá atmosféra v návaznosti na komentáře italského ministra financí. Tamější vláda nemá údajně zájem opouštět evropské struktury.

Zdroj:Jan Šumbera, Česká spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Nejdůležitější události týdne: Donald Trump rozpoutal obchodní válku se zbytkem světa

Ilustrativní obrázek

Donald Trump na twitteru hrozí uvalením 20% cla na import evropských automobilů

Ilustrativní obrázek

Ne až tak špatný obchod…

Ilustrativní obrázek

Vlna celního napětí

Ilustrativní obrázek

Spojené státy vyvolávají světovou obchodní válku

Ilustrativní obrázek

Dozvuky setkání a schválená megaakviziceČti více
Ilustrativní obrázek

Americké akcie uzavřely poslední obchodní seanci týdne smíšeně

Ilustrativní obrázek

Kartel OPEC rozhodl. Ropa bude drahá

Ilustrativní obrázek

UK: Sazby beze změny, komentář analytika

Ilustrativní obrázek

Internetoví giganti kritizují Evropskou komisi

Ilustrativní obrázek

Airbus pohrozil Velké Británii kvůli brexitu

Ilustrativní obrázek

Americká NSA přesunula všechna data do cloudu

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.