Přehlížené akcie, které mají potenciál v příštím roce výrazně posílit

14:54 | wa pe | Diskuze

Během letošní investiční konference Sohn v Londýně představili investiční manažeři z celého světa akcie, které podle jejich názoru v příštím roce znatelně posílí v řádu desítek procent.   

Foto: pixabay

Pirelli

Akcie Pirelli jsou favoritem Adriana Croxsona, který v Oz Management spravuje 32 miliard svých klientů. Italský výrobce pneumatik podle něj v příštím roce vykáže více jak 60% posílení svých akcií. Výrobce prémiových pneumatik by měl profitovat především z pokračujícího růstu poptávky po luxusních vozech v Číně. Pirelli vstoupila na trh před dvěma měsíci, od té doby však její akcie s obtížemi překonávají IPO cenu 6,50 EUR.  Croxson předpokládá, že titul posílí na úrovně 11–13 EUR.  Během minulého ročníku Croxson doporučil akcie Ryanair, které letos skutečně posílily o 21 %.  

Infineon Technologies

Rapidní nárůst poptávky po polovodičových součástkách ze strany výrobců elektrických a samořízených vozidel očekává Ross turner z Pelham Capital. Akcie Infineon Technologies by podle jeho názoru mohly posílit v příštím roce až o 60 %. Elektrifikace automobilů si vyžádá masivní navýšení podílu polovodičových součástek v jednotlivých vozech, vysvětluje manažer. Turner očekává, že do roku 2030 bude 30 % všech nově vyrobených aut elektromobily. V té době bude jejich dojezd na jedno nabití 500 kilometrů, přičemž doba nabití se sníží na přibližně 10 minut. Německá Infineon je již dnes lídrem na poli polovodičů pro automobilový průmysl a bude dále profitovat z rozvoje elektromobilů, je přesvědčen Turner.  Ten přepdokládá, že akcie Infineon posílí v příštím roce na 35 EUR.  

Banco Santander

Akcie největší španělské banky, Banco Santander doporučuje zakladatel hedge fondu Algebris Investments, Davide Serra. Podle něj má banka dobrou pozici díky nedávné akcizici Banco Popular.  Santander koupila Banco Popular za jediné euro poté, co úřady evropské unie oznámily, že očekávají její bankrot. Podle Serry evropské regulační úřady špatně zhodnotily situaci Banco Popular a jednoduše předaly bance Santander konkurenci v hodnotě 7 až 8 miliard EUR. 

Evry

Akcie norské IT společnosti Evry znovu vstoupily na akciový trh letos v červnu, prozatím se však nesetkaly s výraznější podporou investorů.  Nyní se obchodují za 32,50 NOK, což je pouze o 4,8 % nad IPO cenou 31 NOK. Podle Reade Griffitha, investičního manažera Polygon nabízí nyní akcie Evry atraktivní vstup do dlouhé pozice, která by mohla v příštím roce vynést minimálně 50 %. Evry byla koupena soukromou investiční společností Apax v roce 2015, která provedla hluboké restrukturalizační zásahy.  Již v prvním roce od akvizice vzrostla zisková marže Evry z 6,4 % na 10,8 %. Letos by měla vzrůst na 12,8 % a ve střednědobém výhledu se dá očekávat dosažení úrovně 14 %, tvrdí Griffith. 

Criteo

Pokud máte zájem profitovat na dalším rozmachu digitální reklamy, pak velkou příležitost nabízejí akcie francouzské společnosti Criteo, je přesvědčen Selvan Masil, zakladatel Westray Capital Management. Criteo se zaměřuje na prodej cílené reklamy na internetových stránkách. Podle něj je nyní titul podhodnocen napříč relevantními metrikami a růstový profil společnosti si vyžádá vyšší valuaci.  Criteo je navíc výjimkou mezi technologickými společnostmi díky vysoké míře generované hotovosti. Na konci roku 2017 by 70 až 80 % tržní kapitalizace společnosti měla tvořit hotovost, je přesvědčen manažer.  Akcie Criteo zalistované na burze Nasdaq se dnes obchodují za 32 USD, podle Masila by však mohly posílit až na 65 až 85 USD.  Přestože zákaznická báze Criteo za posledních šest let vzrostla o 1 300 % na 17 000, stále se jedná pouze o čtvrtinu oslovitelných klientů, tvrdí Masil. Povzbuzující je také statistika udržení si zákazníka, která čtvrtletně dosahuje v případě Criteo 90 %.  

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.