Předseda správní rady BP odstupuje

18:03 | wa pe | Diskuze

Předseda správní rady britské ropné společnosti BP Carl-Henric Svanberg se rozhodl odstoupit.

Foto: BP plc

Pětašedesátiletý manažer ale zůstane ve funkci minimálně do výroční valné hromady, která bude příští rok v květnu. Funkci opustí, až BP najde vhodného nástupce, oznámila dnes firma.

Svanberg se do čela správní rady BP postavil začátkem roku 2010, jen několik měsíců před havárií ropné plošiny Deepwater Horizon. Exploze na zařízení si vyžádala 11 lidských životů a způsobila ekologickou katastrofu v Mexickém zálivu. BP na likvidaci následků, odškodné a pokuty vynaložila přes 60 miliard dolarů (1,3 bilionu Kč).

"Ty první roky byly pro nás pro všechny neuvěřitelně náročné, protože jsme procházeli neobvykle složitou krizí podniku," uvedl Svanberg. "Během toho bouřlivého období jsme se soustředili na záchranu a obnovu firmy. Dnes mohu s důvěrou říci, že BP je zpátky a je připravena na budoucnost," dodal.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.