Před zveřejněním výsledku jednání FOMC středoevropské měny lehce ztrácely

08:23 | fa ra | Diskuze

Na okolních středoevropských měnách byla včera patrná tendence mírně oslabovat před večerním zveřejněním výsledku zasedání amerických centrálních bankéřů. Výjimkou byla jako tradičně česká koruna, která se drží v blízkosti úrovně kurzového závazku. Zatímco ztráty maďarského forintu vůči euru byly minimální, polský zlotý odepsal dvě třetiny procenta.

Foto: Web4Trader

Včerejší den byl na středoevropské ekonomické ukazatele chudý a ani dnešek na tom nic zásadního nezmění. Bude sice oznámena maďarská březnová nezaměstnanost. Nejedná se ale o číslo, které by finančními trhy hýbalo. Středoevropské měny tak budou především reflektovat situaci na globálních trzích po zveřejnění výsledku jednání FOMC, okolní měny by mohly včerejší ztráty korigovat. Na koruně ale ani dnes větší volatilitu očekávat nelze.

Swapová výnosová křivka se včera téměř nepohnula. Pozitivně lze hodnotit výsledek včerejší aukce státních dluhopisů, a to i ve světle toho, že se jejich výnosy v posledních dnech zvedaly ruku v ruce s podobným vývojem na globálních trzích. Po papírech byla solidní poptávka, která odpovídala našemu očekávání, lehce vyšší byly ve srovnání s naším předpokladem ceny, za které se dluhopisy upisovaly.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.