Před Valentýnem se v e-shopech daří, online nákupy květin vzrostou až o třetinu

12:12 | E V | Diskuze

České internetové obchody ve dvou týdnech předcházejících svátku svatého Valentýna zaznamenaly výrazně zvýšenou poptávku po erotických deskových hrách.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Podle společnosti Shoptet, největší tuzemské e-shopové platformy, byla o 60 % vyšší než v běžném období. Oproti předchozím rokům také na Valentýna víkendu podle odhadů až šestinásobně stoupne poptávka po rozvozu jídla z restaurací, útraty za online nákupy květin vzrostou až o třetinu. Hlavní letošní změnou je potom nemožnost objednávat oblíbené valentýnské večeře a pobyty.

Letošní oslavy svátku zamilovaných nabídnou vzhledem k aktuální situaci výrazně méně možností než v předchozích letech. Trávení Valentýna zejména v domácím prostředí potvrzují i data společnosti Shoptet. Podle nich se totiž v českých e-shopech v posledních dvou týdnech například zvýšila poptávka po erotických deskových hrách, a to o 60 % oproti běžnému období. „V týdnech před Valentýnem každoročně evidujeme nárůst poptávky po erotických pomůckách, v letošním roce se k nim přidaly i deskové hry s touto tematikou. Odhadujeme také, že o víkendu stoupne až šestinásobně poptávka po rozvozu jídla z restaurací domů. Příliš jiných možností, jak strávit Valentýna jinak než doma, se letos nenabízí,“ uvádí Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet.

 

O třetinu vyšší poptávka po květinách

Mezi tradiční valentýnské dary patří také květiny, v jejichž objednávání prostřednictvím internetových obchodů dominují muži. Podle odhadů společnosti Shoptet letos poptávka po online objednání a následném doručení květin stoupne až o třetinu. „I prodeje květin budou s největší pravděpodobností následovat vzestupný trend online nákupů prakticky čehokoliv. Za poslední rok si lidé zvykli chodit do kamenných prodejen výrazně méně a nejinak je tomu i v případě květinářství,“ vysvětluje Miroslav Uďan. Opačný trend se letos týká valentýnských pobytů v tuzemsku i zahraniční, ale také romantických večeří, které byly v posledních letech velmi oblíbené. Aktuální situace však jejich zakoupení, a především realizaci prakticky znemožňuje.

 

Anglosaský svátek zamilovaných

Den svatého Valentýna přišel do Čech z anglosaských zemí. Slaví ho zamilovaní partneři, kteří si 14. února vyznávají lásku. A to jak formou různých menších i větších pozorností a darů. Tradice svátku odkazuje ke kněžímu Valentýnovi, který oddával mladé páry navzdory zákazu, za což byl zatčen a právě 14. února popraven.

Zdroj:Roman Macháček, Dark Side a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Češi si v pandemii zvykli na nákupy v e-shopech, čtyři z deseti lidí budou nakupovat převážně online i po návratu k normálu

Ilustrativní obrázek

Expandující české e-shopy už mají jen měsíc na změnu fakturace v Maďarsku.

Ilustrativní obrázek

Analýza makroindikátorů: Inflace brzdí pomaleji, než se čekalo

Ilustrativní obrázek

Analýza makroindikátorů: Uzavření obchodů tvrdě dopadlo na český maloobchod

Ilustrativní obrázek

Měsíční předpovědi: Průmysl dál roste, maloobchod je slabší, inflace zpomaluje

Ilustrativní obrázek

Češi loni v e-shopech utratili rekordních 217 miliard, zájem vzrostl hlavně o nákup potravin onlineČti více
Ilustrativní obrázek

MONETA varuje před vlnou podvodných mailů

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.