Před oznámením výsledků je ta správná chvíle nakoupit akcie Apple

14.10.2016 10:23 | V Z | Diskuze

Reakce investorů, médií a spotřebitelů na nově představený iPhone 7 zpočátku předčila očekávání. Úvodním prodejům napomohly nové funkce a parametry, např. nový fotoaparát, nové a barvy a delší výdrž baterie. Ačkoliv se mnozí analytici domnívali, že před nadcházející vánoční sezonou bude na trhu klid, prodeje iPhonu 7 byly vysoké.

Foto: shaeenhaque

Tento vývoj by mohl mít v blízké budoucnosti velmi pozitivní vliv na akcie Apple, píše ve svém článku americká burza Nasdaq.

Analytik společnosti Drexel Hamilton Brian White, který akciím Apple udělil rating Buy a stanovil cílovou cenu ve výši 185 dolarů za kus, poznamenává, že výsledky za třetí čtvrtletí byly podle vlastního Apple Monitor indexu nadprůměrné. Přijetí iPhonu 7 v Číně bylo rovněž velmi pozitivní. V kombinaci s katastrofou, které čelí Samsung po uvedení modelu Galaxy Note 7, se zdá, že hvězdy budou v několika následujících čtvrtletích zcela nakloněny Applu.

Mnozí analytici od iPhonu 7 původně neočekávali příliš mnoho a domnívali se, že Apple představí významnější vylepšení až v roce 2017. Od té doby však změnili názor. „Domníváme se, že iPhone 7/7 Plus dokáže obnovit růst celkových prodejů iPhonů ve druhém čtvrtletí fiskálního roku 2017 i v celém roce,“ napsal White ve zprávě pro klienty.

Podobně se o iPhonu, který generuje téměř dvě třetiny tržeb Applu, vyjadřují i jiní analytici. Analytička společnosti Goldman Sachs Simona Jankowski potvrdila pro akcie Apple před zveřejněním výsledků, k němuž dojde 25. října, rating Buy a očekává čtvrtletní výsledky charakterizované růstem a překročením očekávání analytiků. Prodeje iPhonů podle ní překročí odhady o 1 milion kusů.

Prodeje iPhonu 7, a především iPhonu 7 Plus, zvyšuje i návrat verze Jet Black (s nerezovým logem Apple) do škály barev, spolu s černou, zlatou, stříbrnou a růžově-zlatou. Verze Jet Black je velmi oblíbená, ačkoliv je náchylná k zašpinění a jsou na ní hodně viditelné škrábance. Podle stránek Apple zákazníci na telefony v této verzi v průměru čekají tři až pět týdnů. Jet Black by mohl pro iPhone znamenat návrat k symbolu společenského statusu, který s sebou vlastnictví iPhonu kdysi neslo.

Rovněž iPhone 7 Plus je velmi oblíbený a mohl by pro Apple znamenat další vstupenku do zářivé budoucnosti.

iPhone 7 Plus disponuje 3D fotoaparátem a nabízí trojrozměrné náhledy na displeji, optický zoom a desetinásobný digitální zoom. Analytik společnosti Andreessen Horowitz Ben Evans se domnívá, že se Apple těmito vylepšeními přibližuje virtuální realitě.

Akcie Apple v uplynulém měsíci zaznamenaly značný růst. Jejich hodnota stoupla o 11,5 %, zatímco širší Nasdaq index vzrostl o méně než 1 %.

Před vánoční sezonou, která je pro Apple nejdůležitějším obdobím roku, tak prodeje iPhonů pravděpodobně ještě porostou, stejně jako cena akcií společnost. Nyní tedy investoři mají vhodnou příležitost k nákupu.

Zdroj:nasdaq, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.