Pražská burza odepsala v tomto týdnu 6,5 procenta, nejvíce ztratila KB

09:59 | fa ra | Diskuze

Výsledková sezóna opětovně přinášela v některých případech velmi zajímavá data, což se adekvátně projevilo na patřičných akciích. Zajímavostí je, že trh nepromíjí žádné zaváhání a ihned patřičnou akcii trestá výrazným cenovým propadem.

Foto: Web4Trader

Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu výrazně oslabily, index PX se propadl o 6,5 procenta na 845,9 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy. Nejvíce ztratily akcie Komerční banky. Během týdne se index propadl téměř na sedmileté minimum. V předchozím týdnu akcie oslabily bezmála o procento.

Ropa v uplynulém týdnu opětovně předvedla 13ti letá minima s WTI na 26,1 USD/bbl. Mimochodem to bylo zopakování minima, které jsme na trhu viděli před čtrnácti dny. V hledáčku investorů byly opětovně finanční domy, čemuž se nevyhnul ani domácí trh. Ten prostřednictvím indexu PX odepsal 6,5 % t/t na 846 bodů.

Unipetrol oznámil z počátku týdne své modelové marže. Rafinační marže (+19,0 % q/q a +11,1 % r/r), rozdíl B-U (+20,8 % q/q a +61,1 % r/r) a spojená petrochemická modelová marže (+4,2 % q/q a +37,9 % r/r) v lednu vzrostly, a to jak na kvartální bázi, tak meziročně. Vysoké modelové marže dávají příslib silných výsledků. Připomeňme, že petrochemická výroba jede po havárii ve velmi omezeném módu a omezen je i provoz litvínovské rafinérie. Titul zakončil týden na 154,5 Kč (-1,6 % t/t).

Pegas oznámil, že k 8. únoru ukončil odkup vlastních akcií, který začal 13. 8. 2015. Celkem společnost nakoupila 5 % vydaných akcií, což představuje 461 470 ks. Management má mandát rozhodnout o zpětném odkupu do výše 10 %, takže se můžeme dočkat dalšího odkupu ve stejném objemu, jako měl právě skončený potenciálně u příležitosti celoročních výsledků. Titul zakončil páteční seanci na 707 Kč (-1,4 % t/t).

Komerční banka ve čtvrtek zveřejnila své výsledky za 4Q15. Ty mírně zklamaly trh na čistém zisku s 2,87 (-13 % r/r) vs. oček. 3,18 mld. Kč. Důvodem byl jednorázový odpis z důvodu přehodnocení budov (418 mil. Kč). Navržená dividenda ve výši 310 Kč/akcii odpovídá očekáváním. Komerční banka za týden ztratila 10 % na 4770 Kč.

Zdroj:J&T, čtk, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.