Prázdný kalendář předpovídá klidný den

04.10.2016 08:23 | fa ra | Diskuze

Týden na světových trzích začíná velmi klidně. Včerejší revize PMI ukázala velmi mírné zlepšení nálady průmyslu ve Francii a americké předstihové indikátory posílily optimismus ohledně zvyšování úrokových sazeb v prosinci.

Foto: Web4Trader

I domácí čísla potěšila. Dnes budou na obou stranách Atlantiku zveřejněny pouze druhořadé indikátory a v regionu je kalendář úplně prázdný. Přílišný ruch na trzích tak nelze čekat.

Druhořadé indikátory drama nepřinesou

Dnešní kalendář nabízí pouze méně zajímavá data, které nemají sílu pohnout kurzem hlavních měnových párů. Šance na výraznější pohyb tak existují v případě nečekaných zpráv. Takovými zprávami mohou být například novinky ve vývoji okolo Deutsche Bank.

Důvěra v eurozóně roste

Včerejšek přinesl příznivé údaje ze Spojených států. Předstihový indikátor ISM z průmyslu vzrostl ze 49,4 bodu na 54,5 bodu. Za jeho zlepšením stojí zejména větší počet nových zakázek v sektoru. Zvýšila se však i produkce a mírně posílil i subindex sledující zaměstnanost. Revize průmyslových PMI přinesla mírné zlepšení ve Francii. V Německu a za celou eurozónu zůstala čísla beze změny. I nadále odpovídají pozvolnému růstu HDP.

Britská premiérka včera představila plány ohledně vystoupení země z EU. Proces by měl oficiálně začít v březnu příštího roku. Theresa May prohlásila, že Velká Británie převezme zpět kontrolu nad imigrací. To na druhé straně znamená, že Britové nebudou mít plný přístup na jednotný evropský trh.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.