PPF zcela ovládne CETIN 11. ledna

21:40 | Redakce W4T | Diskuze

Skupina PPF se stane vlastníkem 100 procent akcií společnosti Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) 11. ledna. Minoritní akcionáře vyplatí do 10. února. Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Foto: PPF

 

 

O vytěsnění menšinových akcionářů rozhodla valná hromada CETIN na začátku prosince. Za jednu akcii dostanou 172,40 Kč. PPF v současnosti vlastní přes 90 procent CETIN. Lhůty přechodu vlastnictví k akciím a výplaty protiplnění se odvíjejí od data 11. prosince 2015, kdy byl v obchodním rejstříku zveřejněný zápis usnesení valné hromady.

Hlavní akcionář poskytne určené protiplnění na své náklady prostřednictvím společnosti PPF banka, u které již složil peněžní prostředky v nezbytné výši. Ta bude protiplnění vyplácet akcionářům primárně na jejich bankovní účty, případně zasláním poštovní poukázky.

CETIN vznikl oddělením sítí a datových center od operátora O2, kterého rovněž ovládá investiční skupina PPF. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. Skupina vlastnila v polovině roku aktiva ve výši 21,3 miliardy eur.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.