Pozornost investorů přitáhly v uplynulém týdnu hospodářské výsledky v USA

08:34 | fa ra | Diskuze

V uplynulém týdnu se investoři soustředili na výsledkovou sezónu v zámoří. Týden byl jinak relativně chudý na významnější data. V rámci výsledkové sezóny se investoři zaměřili především na velké banky, které reportovaly ve čtvrtek a pátek.

Ilustrační foto
Foto: Public Domain

Samotná čísla těchto velkých bank nebyla nějak překvapivá a víceméně odpovídala očekávání či je jen mírně překonala. Investoři této příležitosti využili a mírně vybírali zisky. Je nutno připomenout, že se tituly pohybují poblíž svých několikaletých maxim. I přes to se však americké indexy posunuly na nové historické rekordy i v minulém týdnu. Bohužel domácí index PX si prošel mírným vybíráním zisků a za týden odepsal 0,5 % na 1053 bodů. 

Z domácích zpráv jsme sledovali dění kolem CME. TCS Capital Management podle zprávy pro regulátora snížil svůj podíl v CME z 9,8 % na 7 %. Nadále zůstává druhým největším akcionářem společnosti. Titul zakončil týden na 103,5 Kč (13,6 % t/t).

Investiční společnost BlackRock navýšila svůj podíl na hlasovacích právech ve Stock Spirits z 5,2 na 7,7 %, z čehož 6,78 % drží prostřednictvím běžných akcií a dalších 0,95 % prostřednictvím jiných finančních instrumentů. Zvýšení podílu významného akcionáře je většinou trhem vnímáno pozitivně. Titul zakončil páteční seanci na 74 Kč (+0,1 % t/t).

Z technických zpráv se pak akcie Pegas Nonwovens od čtvrtka 12.10. obchodovaly bez nároku na hrubou dividendu 1,3 EUR/akcii (cca 33,6 Kč). Daná dividenda odpovídala 3,7% hrubému dividendovému výnosu. Výplata začíná 26. října 2017. Titul zakončil týden na 896,7 Kč (-1,5 % t/t).

Nejvíce klesající akcií týdne byla O2 CR (256,5 Kč; -5,4 % t/t). Na titulu se neobjevila žádná kurzotvorná informace. Vybírání zisků může souviset s očekávanými výsledky za 3Q17, které poodhalí skutečnost vlivu odstranění roamingu u mobilního volání v rámci EU. Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne byla CME (103,5 Kč; +13.6 % t/t). V případě CME bylo oznámeno snížení podílu druhého největšího akcionáře na 7 z 9,8 %, ale tato informace spíše ospravedlnila nedávný prodejní tlak na akcii. Jiné fundamentální zprávy zveřejněny nebyly. Pozitivní reakce spíše technicky vrací akcii před oznámený prodej a může reagovat na očekávané solidní výsledky za 3Q17. 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.