Pozor! Připravte se na tvrdý pád akciového trhu, ozývá se z HSBC

09:06 | Ne Ro | Diskuze

Tým pro technickou analýzu z HSBC, pod taktovkou Murraye Gunna, naléhavě varuje před krachem akciového trhu.

Foto: Public Domain

Ve středeční zprávě pro klienty uvádí, že důrazně upozorňuje před bezprostředním hromadným výprodejem akcií s ohledem na cenovou akci několika posledních týdnů. Gunn používá technickou analýzu zvanou Elliott Wave Principle, která sleduje měnící se vzorce na akciovém trhu k rozeznání chování investorů a k definování jejich možných dalších kroků. Koncem měsíce září Gunn k pohybům na akciovém trhu uvedl, že jsou až podivně podobné těm, které bezprostředně předcházely krachu na burze v roce 1987. Gunn přitom není jediným, kdo na podobnosti s krachem na trhu ruku 1987 upozorňuje. V podobném duchu se před několika dny vyjádřil i analytik z Citi, Tom Fitzpatrick. Již dříve, a to 30. září, se Gunnovi jevilo, že akcie vypadají, jako by již kulminovaly. Dnes Gunn soudí, že pokles už nastal, vezmeme-li v potaz úterní pokles indexu Dow od 200 bodů. V úterý 11. října však Gunn své varování před agresivním výprodejem akcií zesílil na naprosto naléhavé. Oslabení širšího indexu a indexu TRIN ukazuje na intenzivní prodejní tlak, zvláště pokud trh oslabuje. Index strachu VIX zaznamenal v srpnu hned několik minim.

Gunn se nechal slyšet, že výprodej skutečně propukne, jakmile Dow Jones Industrial Average spadne pod hodnotu 17992 nebo index S&P 500 pod hodnotu 2116. Dow v úterý uzavřel na hodnotě 18128 a S&P 500 na hodnotě 2136. Gunn na to konto uvedl, že pakliže tyto úrovně zůstanou zachovány, bude zde zbývat stále trochu naděje pro býky. Pokud by však indexy měly oslabit pod výše uvedené hodnoty (což se nyní zdá být více pravděpodobné), představovalo by to jasný signál pro medvědy, že býkům došel dech. Možnost tvrdého pádu akciového trhu je tudíž momentálně velmi vysoká. Mějme se proto na pozoru, uzavřel Gunn.

 

Zdroj: HSBC

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.