Poslední týden v roce bude na většině trhů zkrácený

09:15 | mos ja | Diskuze

Poslední týden v roce bude na většině trhů zkrácený o vánoční svátky v pondělí a úterý, včetně Burzy cenných papírů Praha. Pouze ve Spojených státech se burza znovu otevírá již v úterý 26.12.

Ilustrativní obrázek
Foto: wagner t assimiro aranha

Týden bude přirozeně chudý na významné události. Těsně před víkendem prezident Trump podepsal schválenou reformu daní, a ta tak bude moci vstoupit v platnost k 1.1. Kongres rovněž na poslední chvíli odhlasoval prodloužení financování pro federální vládu o měsíc, čímž se vyhnul možnému zavření vládních úřadů. Z těchto důvodů by trhy mohly mít důvod k pokračujícímu optimismu. Na druhou stranu je možné očekávat vybírání zisků po úspěšném roce především v USA, a proto máme na poslední týden v roce celkově neutrální výhled. Trh může mezi svátky trpět nízkou likviditou a vykazovat tak větší volatilitu na některých titulech.

Mezi makročísly se bude ve středu sledovat spotřebitelská důvěra v USA za prosinec, kde se čeká jen o málo nižší hodnota než posledně (128 vs. 129,5 b.), a také probíhající prodeje domů za listopad (oček. -0,5 % m/m po +3,5 % m/m v říjnu). Ve čtvrtek budou na pořadu tradiční počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti (oček. 240 tis. po 245 tis.) a index nákupních manažerů Chicago za prosinec (oček. 62 po 63,9 b.).

Zdroj:Pavel Ryska, J&T BANKA, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.