Poskytovatel hostingu, firma vshosting~ hlásí 25 % nárůst obratu v segmentu e-shopů

13:45 | E V | Diskuze

Leader na poli hostingových služeb, společnost vshosting~, zaznamenala v segmentu e-commerce meziroční nárůst obratu o čtvrtinu.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Během pandemie navýšila mnoha klientům kapacity, a to až o 100 %. V posledním roce eviduje zvýšený zájem o robustnější a sofistikovanější služby: nárůst rozsahu průměrného poptávaného řešení u e-commerce klientů dosáhl 30 %. Stále oblíbenějším se stává i kompletní outsourcing správy hostingu. Firma předpokládá v rámci druhé vlny pandemie minimálně stejně vysoké tempo růstu. 

Poskytovatel hostingových služeb vshosting~, který v současnosti provozuje více než 50 % českých a slovenských e-shopů, zaznamenal meziroční nárůst obratu v oblasti e-commerce o 25 %. K rychlému růstu přispělo druhé čtvrtletí roku 2020, ve kterém v rámci pandemie mnoho kamenných obchodů přesunulo svůj prodej právě do online sféry. Očekávaný odhad růstu trhu e-commerce před propuknutím koronaviru byl 15 %, reálným výsledkem je však hodnota 40 %.

Právě pandemie růst prosperující společnosti ještě urychlila. Navíc stále ještě není konec. Je veřejně známo, že drtivá většina e-shopů doslova „vystřelila“ nahoru, některé až o stovky procent. Největší nárůst byl pochopitelně u online lékáren, kde 3 ze 4 největších využívají služby právě společnosti vshosting~. Stejně vysokou míru zásluh na výsledku mají i online prodejci potravin. Nejen těmto klientům firma narychlo navyšovala kapacitu, což díky vlastnímu datacentru předzásobeném servery a dalším hardware byla schopna zajistit takřka okamžitě.

K navýšení přispěli i velcí hráči na trhu, mezi které patří zejména společnost Shopsys, vyrábějící e-shopová řešení na míru, a e-shopová platforma Shoptet. Obě společnosti využívají hostingových služeb vshosting~ a patří k nejvýznamnějším poskytovatelům a tvůrcům českých a slovenských e-shopů. Například Shoptet uvádí, že během první vlny pandemie na jejich platformě počet e-shopů přibýval dvakrát rychleji, než obvykle.

„Oproti dřívějšku zaznamenáváme u našich klientů daleko větší příklon k robustnějším a sofistikovanějším řešením. V e-commerce klienti poptávají v průměru o 30 % rozsáhlejší hostingové služby.“ říká Damir Špoljarič, CEO společnosti vshosting~. Jako hlavní důvody tohoto trendu Špoljarič vidí rostoucí důraz e-shopů na bezpečnost a spolehlivost serverové infrastruktury i příklon k novým technologiím.

„Oblíbené jsou zejména moderní technologie jako například tzv. Kubernetes a posiluje i trend outsourcingu,“ dodává obchodní ředitel vshosting~, David Lintimer. Právě outsourcing správy hostingu je v současnosti obecně velkým trendem. Dokonce již i velké e-shopy si nechávají, jak hardware, tak software, spravovat od hostingových poskytovatelů a sami se soustředí čistě na svůj hlavní byznys. Často jim i vývoj e-shopu zajišťují externí firmy. To těmto společnostem umožňuje rychleji se posouvat dopředu.

Zdroj:Martin Moc
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Kanceláře v roce 2030 - 30 % jich bude řešeno jako flexibilní pracoviště.

Ilustrativní obrázek

Sedm archetypů digitální ekonomiky, digitální politika a digitální transformace států

Ilustrativní obrázek

ČEZ jedná o prodeji rumunských aktiv se společností Macquire

Ilustrativní obrázek

V rámci COVID podpory českým podnikům a živnostníkům přijala MONETA žádosti za více než 3,1 miliardy

Ilustrativní obrázek

O2 v prvním pololetí zvýšila čistý zisk o 2,8 %

Ilustrativní obrázek

Adidas svými výsledky za 2Q potěšilČti více
Ilustrativní obrázek

Wall Street v úvodu oslabuje

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření hledá směr

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region v pátek oslaboval

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza ve čtvrtek oslabuje

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy ve čtvrtek oslabovaly

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se po několika výsledkových reportech obchoduje v plusu

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.