Portugalsko a Španělsko budou potrestány za nadměrné schodky

08:30 | fa ra | Diskuze

Euro včera pokračovalo v trendu započatém v pondělí a dále posilovalo. Svoje zisky ovšem v druhé polovině dne odevzdalo a dnes otvírá na podobné hladině, jako začínalo včera, 1,106 USD/EUR. Bezpečně se tak pohybuje mezi technickými hladinami podpory a rezistence. Trhy totiž včera nedostaly žádnou zásadní fundamentální informaci.

Foto: Web4Trader

Tou informací nebylo ani potvrzení zahájení sankční procedury kvůli nadměrným rozpočtovým schodkům Portugalska (závazek 3 % HDP, realita 4,4 %) a Španělska (závazek 4,2 % HDP, realita 5,1 %) Radou ministrů financí. Evropská komise teď má 20 dní na to, aby opět Radě ministrů financí navrhla sankci, která může dosáhnout až 0,2 % jejich HDP.

Dnes zveřejněná květnová průmyslová produkce za eurozónu by měla potvrdit slabé výsledky z jednotlivých států. Ekonomové SG očekávají pokles o 1,2 % m/m, což vymaže růst o 1,1 % m/m v dubnu. Na druhou stranu by tento pokles měl být pouze dočasný, protože krátkodobé indikátory, např. index PMI se totiž v červnu dostal na 18 měsíční maximum.

Tereza May se večer stane britskou premiérkou. Jejím prvním krokem by mělo být jmenování nové vlády. Trhy budou pozorně sledovat její složení s ohledem na proporci zastánců a odpůrců odchodu VB z EU. Trhy budou dnes také čekat na zítřejší rozhodnutí Bank of England o snížení sazeb a dalších opatření v rámci programů kvantitativního uvolňování s tím, jak se centrální banka snaží odhadovat šok z nejistoty a předcházet mu.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.