Poptávka po dřevěných domech výrazně roste

11:11 | B Z | Diskuze

Stále více zájemců o koupi pozemku má dnes jasno v tom, že dům, který na něm postaví, bude ze dřeva.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Stále více zájemců o koupi pozemku má dnes jasno v tom, že dům, který na něm postaví, bude ze dřeva. Hlavními důvody jsou rychlost výstavby, ekologičnost, ale také jednoduše vzhled a atmosféra těchto domů. Jak potvrzují makléři společnosti M&M Reality, roste také poptávka po již stojících dřevostavbách.

Zájem o dřevostavby v posledních letech stabilně roste. „Češi se ke dřevu jakožto ke stavebnímu materiálu svým způsobem vrací a opět k němu získávají důvěru. K hlavním přednostem dřevostaveb patří dobré tepelně-izolační vlastnosti a v době výstavby také její rychlost. Při správném výběru dodavatele jsou domy běžně postavené do tří měsíců,“ říká Jan Bareš, oblastní ředitel pro Středočeský kraj společnosti M&M Reality.  

Řada klientů ale tento typ domů preferuje také z estetických důvodů. Kvalitní a moderní dřevostavba je do značné míry prestižní záležitostí.

Cenový rozdíl mezi kvalitní dřevostavbou a zděným domem dnes v podstatě není. I přes rozsáhlé působení kůrovce v českých lesích cena kvalitního dřeva neklesá. Naopak může i stoupat, protože těžba se soustředí na stromy nemocné. „Na druhé straně je tu ale faktor rychlosti výstavby, který zase náklady snižuje. Velká část dřevostaveb totiž vzniká pomocí prefabrikovaných dílů, které se na staveništi pouze skládají dohromady. Díky tomu klesají náklady, které by jinak byly vynaloženy na mzdy dělníků,“ vysvětluje Jan Bareš s tím, že dřevostavba o rozloze 150 metrů čtverečních dnes vyjde na zhruba 3 miliony korun plus samozřejmě cena pozemku.

To, že dřevostavby vyrůstají rychle, ale neznamená, že si zájemce nepočká. „Poptávka po kvalitních dřevostavbách natolik převyšuje nabídku, že renomovaní dodavatelé bývají zaneprázdněni na dlouhé měsíce dopředu. Vyplatí se ale, počkat si. Vybrat kvalitního certifikovaného dodavatele je stěžejní, na trhu totiž lze narazit i na velmi nekvalitní dřevostavby,“ upozorňuje Jan Bareš. Mezi kritérii výběru dodavatele by podle něho neměly chybět certifikace, kvalitní reference, prohlídka realizovaných staveb, záruka a kvalitní a vyvážená smlouva.

Makléři společnosti  M&M Reality potvrzují také rostoucí poptávku po již stojících dřevostavbách v takzvaném secondhandu. Ta v poslední době převyšuje nabídku. „Rovněž při hledání vhodného pozemku pro výstavbu rodinného domu plánuje stále více klientů vybudovat právě montovanou dřevostavbu. S výběrem vhodného pozemku, stejně jako kvalitního dodavatele, našim klientům rádi pomůžeme, případně celou stavbu domu zajistíme od začátku do konce,“ dodává Jan Bareš.

Zdroj:Renata Lichtenegerová, M&M Reality Holding
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Nemovitostní trh vyčkává, očekávání se mění (2. část)

Ilustrativní obrázek

Stavební spoření není jen na rekonstrukce

Ilustrativní obrázek

Banky zaznamenaly desítky tisíc žádostí o odklad splátek hypoték.

Ilustrativní obrázek

Třetina Čechů se před odjezdem na dovolenou obrací kvůli bezpečnosti na sousedy

Ilustrativní obrázek

Češi propadli nákupu chat a chalup. Jak správně zažádat o hypotéku na rekreační nemovitost?

Ilustrativní obrázek

ČNB uvolnila limity na hypotéky a snížila proticyklickou kapitálovou rezervuČti více
Ilustrativní obrázek

Lepší než nákup zlata? Těžaři jsou lákavou investicí

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vysokému zájmu o zlato

Ilustrativní obrázek

Německo na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Dividendy zpříjemňují investování. Kdy si na ně dát ale pozor?

Ilustrativní obrázek

Pražská burza otevřela na nule

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 3.7.2020

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.