Polský zlotý regionálním vítězem

08:16 | fa ra | Diskuze

Na domácím devizovém trhu byl včera naprostý klid, kurz koruny vůči euru se držel v blízkosti úrovně kurzového závazku a výrazněji se neodpoutal od úrovně 27,03 CZK/EUR. Oslabení dolaru na globálním trhu se projevilo i na jeho korunové hodnotě. Zatímco ještě ráno se kurz nacházel u hladiny 24 CZK/USD, v odpoledních hodinách již byl dolar pro českého investora o patnáct haléřů levnější.

Foto: Public Domain

Zasedání maďarské centrální banky vneslo mírnou volatilitu na kurz forintu. Před zveřejněním výsledku jednání maďarských centrálních bankéřů forint ztrácel v očekávání dalšího uvolnění měnové politiky. Ta se nakonec naplnila, když sazba byla snížena o 15 bb na 1,05 %. To odpovídalo tržnímu konsensu. Ve výsledku se forint vrátil k dopoledním úrovním.

Nejúspěšnější měnou regionu byl včera polský zlotý, který si polepšil o téměř celé procento. Tento pohyb je ale třeba vnímat jako korekci předchozích výrazných ztrát, když v předchozích třech dnech zlotý ztratil zhruba tři a půl procenta.

Dnešek žádná nová data z regionu nepřinese. Koruna zůstane přilepená k úrovni kurzového závazku a okolní regionální měny budou pouze reflektovat situaci na globálních trzích.

Swapová výnosová křivka se včera na svém delším konci posunula zhruba o 3 bb výše, když pouze pasivně následovala vývoj svého eurového protějšku. Vzestup výnosů státních dluhopisů za IRS křivkou mírně zaostával. Zajímavou událostí dneška může být pro dluhopisový trh aukce státních dluhopisů. Poptávku očekáváme zejména po papíru s nejkratší dvouletou splatností. Nabízet se bude i sedmiletý a devítiletý bond.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.