Polský zlotý dále pokračuje v pádu

08:38 | Redakce W4T | Diskuze

Polský zlotý i maďarský forint včera ztrácely. Koruna tomuto trendu odolávala a držela se i včera beze změny těsně nad hladinou kurzového závazku. Měny rozvíjejících se států jsou pod tlakem v souvislosti s vývojem v Číně, když část své hodnoty ztratil i čínský renminbi.

Foto: Public Domain

 

Tyto problémy se odrazily i v cenách ropy. Severomořská ropa Brent se na globálních trzích obchodovala na jedenáctiročním minimu. Polskou měnu navíc ke slabším hodnotám tlačí i politické faktory. V současnosti jsou to rozepře tamní vlády s Evropskou komisí ohledně nového mediálního zákona.

Ekonomická data do vývoje v regionu nezasahují, když včerejší kalendář obsahoval pouze vývoj průmyslových cen v Maďarsku, které v listopadu zastavily svůj pokles. Dnes budou zveřejněny maďarské maloobchodní tržby za listopad, které v říjnu vzrostly o 4,6 % y/y. Nicméně s regionálními kurzy budou spíše hýbat politické faktory, případně vnější vlivy jako je např. situace v Číně.

Česká swapová výnosová křivka včera klesala po celé své délce, když na kratším konci spadla o 2 bb a na dlouhém o 5 bb.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.