Polský průmysl pomohl zlotému k silnějším hodnotám

08:06 | fa ra | Diskuze

Dnešní kalendář ekonomických událostí v regionu je naprosto prázdný. I středoevropské trhy tak budou čekat na zasedání americké centrální banky. Zvýšení sazeb by mohlo způsobit odliv kapitálu ze střední Evropy, nicméně tento krok je považován za nepravděpodobný.

Foto: Narodowy Bank Polski

Obchodování s českou korunou včera nevybočilo z mezí posledních týdnů. Kurz proti euru se pohyboval velmi blízko úrovně 27,02 CZK/EUR. I dvanáctiměsíční forwardový kurz nevykazoval výrazné změny a držel se blízko 26,79 CZK/EUR. Ani kurz maďarského forintu nevykazoval žádný trend a odpoledne se pohyboval téměř beze změny oproti ranním hodnotám.

Zato dobrá data pomohla polskému zlotému. Zejména slušný výkon průmyslové výroby se postaral o posílení polské měny o čtyři desetiny procenta. Dobrý výkon polského průmyslu je příznivou zprávou i pro Česko. Je to totiž indikace toho, jak se v srpnu dařilo domácímu průmyslu.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.