Polská data zlotému příliš nepomohou

19.04.2016 08:24 | fa ra | Diskuze

Kurz koruny vůči euru se již několikátý den v řadě drží v úzkém pásmu 27,02-27,03 CZK/EUR. Ani pondělní obchodování v tomto směru nepřineslo žádné změny. České březnové ceny průmyslových výrobců skončily o dvě desetiny níže, než trh čekal (-4,5 % y/y). Na kurz koruny to ovšem vliv nemělo.

Foto: Public Domain

Kurzy zbylých regionálních měn se vyvíjely rozdílně. Zatímco polský zlotý v průběhu dne ztratil 0,3 %, když oslabil na 4,3 PLN/EUR, maďarský forint si naopak o 0,2 % polepšil (na 310,6 HUF/EUR).

Nových makroekonomických dat se dnes dočkáme pouze v Polsku. Na programu budou březnové maloobchodní tržby, průmyslová produkce a ceny průmyslových výrobců. Přestože jak průmyslová produkce, tak maloobchodní tržby své meziroční tempo růstu v březnu pravděpodobně zpomalí, mělo by se podle ekonomů SG jednat pouze o dočasný jev. Soukromá spotřeba by v následujících měsících měla být podpořena jak vládními opatřeními, tak i dobrou situací na trhu práce (zaměstnanost v březnu vzrostla o 2,7 % y/y) a rostoucími mzdami. Z krátkodobého hlediska však zítřejší data polskému zlotému velkou podporu nenabídnou.

Česká swapová křivka zůstala včera beze změny.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.