Pojišťovny se připravují na účet za hurikán Irmu v řádu miliard amerických dolarů

15:22 | wa pe | Diskuze

Podle AIR Worldwide budou muset pojišťovny a zajišťovny pokrýt v USA následkem hurikánu Irma škody v úhrnné výši 20– 65 miliard USD. Jen v případě území USA by se pojistné plnění mohlo vyšplhat na 15– 50 miliard USD. Pojišťovny, které ještě nespočítaly škody po hurikánu Harvey, tak mají před sebou další obtíže.

Foto: destruction-zdroj-Master Sgt. Christopher Parker, 111th Operations Support Squadron weather forecaster

Naštěstí pro soukromé pojišťovny a zajišťovny většinu z těchto škod zaplatí vláda USA, přičemž zbývající finanční plnění ve výši 2–4 miliard USD budou nést na bedrech ony. Vzhledem k poslednímu oslabení hurikánu Irma na úroveň tropické bouře se navíc zdá, že skutečné škody budou nakonec mnohem nižší, než se čekalo. 

Na poslední zprávy již reagují pozitivně akcie Universal Insurance (NYSEMKT:UVE) +15 % a HCI Group (NYSE:HCI) +6 %, přičemž posilování se očekává také u společností Travelers (NYSE:TRV), Allstate (NYSE:ALL), Progressive (NYSE:PGR), Chubb (NYSE:CB), Alleghany (NYSE:Y), 1347 Property (NASDAQ:PIH), Kinsale Capital (Pending:KNSL), Selective (NASDAQ:SIGI) a zajišťoven Everest Re (NYSE:RE), RenaissanceRe (NYSE:RNR), Aspen (NYSE:AHL), Endurance (NYSE:ENH), Axis Capital (NYSE:AXS), Arch Capital (NASDAQ:ACGL), Reinsurance Group (NYSE:RGA), Unum Group (NYSE:UNM), Maiden Holdings (NASDAQ:MHLD)či Greenlight (NASDAQ:GLRE).

Podle Niklause Hiltiho z Credit Suisse byl sentiment investorů negativně ovlivněn především faktem, že jihovýchodní pobřeží USA bylo zasaženo hned dvěma silnými hurikány v rychlém sledu. Bohužel sezóna hurikánů stále není u konce, analytik proto očekává, že celkové škody v tomto roce jistě dosáhnou 60– 70 miliard USD na pojištěném majetku.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.